Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Професійне чищення зубів

Профессиональная чистка зубов
 1. Загальні поняття
 2. Навіщо потрібна професійна чистка зубів?
 3. Яким чином проводиться професійна чистка зубів?
 4. Професійне чищення зубів в Києві

Стан зубів - дуже важливий і значущий фактор, який впливає на здоров'я людини не тільки локально, але і в цілому. У порожнині рота щодня продукуються сотні тисяч хвороботворних бактерій, які здатні викликати масу хронічних захворювань. Запобігти їм може тільки ретельний догляд за зубами.

Стежити за станом порожнини рота слід як самостійно, використовуючи спеціальні засоби, так і регулярно звертатися до фахівців відповідного профілю в стоматологічній клініці. Це сприятливо позначиться не тільки на вашій посмішці, а й на загальний стан організму.

Навіщо потрібна професійна чистка зубів?

Головна мета процедури - найбільш ретельно "вичистити" зуби від різних відкладень, бактеріального нальоту, які не можна видалити самостійно.>

Необхідно пам'ятати, що регулярне чищення зубними пастами і порошками, зубною ниткою, промивання ополаскивателями НЕ убережуть від появи каменів. Гігієнічні процедури в порожнині рота необхідні кожній людині, проте вони не здатні повністю її продезінфікувати. У тих же випадках, коли людина нехтувала щоденним самостійним чищенням зубів, у неї набагато швидше з'являться міжзубні камені, а наліт стає звичайним явищем.

Мінералізація бактеріальної плівки, неочищеної вчасно за допомогою щітки, відбувається в дуже короткий період - всього за півдоби. Після цього очистити зуби від каменів самостійно вже не можна. Це може привести до ряду ускладнень - бактеріальний наліт і затверділі відкладення стають безпосередньою або непрямою причиною таких захворювань:

 • Карієси, пародонтити, пародонтози;
 • Ревматизм, артрити, поліартрити;
 • Захворювання шкіри;
 • Ангіни.

Необхідно розуміти, що накопичення бактерій в ротовій порожнині роблять її постійним джерелом інфекції, підживленням для вже наявних хронічних захворювань. Також вони можуть послужити причиною для їх появи. Неприємним доповненням до цих проблем стає постійний неприємний запах з рота, заподіює чимало дискомфорту людині. Щоб запобігти все це, потрібно звертатися до фахівців за професійним чищенням зубів. Тільки досвідчений лікар-стоматолог зможе прибрати камені і відкладення в важкодоступних місцях, оскільки буде використовувати спеціальне обладнання.

Крім очевидної користі для здоров'я, процедура має ще один важливий плюс - вона поверне зубам естетичний зовнішній вигляд. Плівка мікробів на поверхні емалі утворює плями, які псують посмішку. Прибрати їх самостійно і не заподіяти при цьому шкоди зубній емалі дуже складно, тому краще довіритися фахівцеві, який зробить це безболісно і досить швидко.

Яким чином проводиться професійна чистка зубів?

Існує кілька методів професійного чищення зубів:

 • Традиційний спосіб механічного чищення — стоматолог при цьому використовує спеціальні гострі інструменти, якими зрізаються та зіскоблюються затверділі частки. Цей метод втрачає свою популярність через такі основні недоліки, як хворобливість і ризик пошкодити емаль. Однак його використовують в тих випадках, якщо у пацієнта є протипоказання до чищення лазером або ультразвуком. Більш сучасним і делікатним різновидом механічного очищення зубних відкладень є використання спеціальних сумішей і щіток з високою частотою обертання.
 • Лазерна чистка або лазерне відбілювання — процедура, при якій наліт на зубах нагрівається і його стає легше змити або очистити. Крім цього поверхня дезінфікується і знезаражується. Протипоказання до застосування методу - висока чутливість емалі у пацієнта, наявність тріщин, невилікуваний карієс, а також велика кількість пломб або імплантів. Не можна його використовувати і в лікуванні дітей, вагітних і годуючих грудьми - через високу активність лазера.
 • Чищення ультразвуком — використання ударного впливу хвиль УЗ-діапазону для руйнування мінеральних утворень, нальотів і відкладень. Може комбінуватися з методом Air-Flow, що підвищує його ефективність. Протипоказання до застосування - пізні і ранні стадії вагітності, наявність у пацієнта безлічі каріозних порожнин, встановлений кардіостимулятор. Ультразвук не рекомендується використовувати при лікуванні дітей.
 • Air-Flow — інноваційна технологія очищення зубів потоком стисненого повітря, води під тиском і абразивного розчину. Це дозволяє буквально змести з поверхні емалі все чужорідні частинки. Протипоказання до застосування Air-Flow - респіраторні захворювання, що протікають в гострій фазі, хронічний бронхіт і астма, гінгівіт і пародонтит, наявність великої кількості каріозних порожнин.

Професійне чищення зубів в Києві

У більшості випадків процедуру чищення необхідно проводити не рідше 1-2 разів на рік, відвідуючи клініку. Оптимальний варіант - вибрати фахівця, до якого клієнт буде відчувати довіру і зможе звертатися постійно при необхідності.

У клініці S.I.Y. Dental клієнтам надається повний асортимент стоматологічних послуг, в тому числі - професійна чистка зубів. Фахівці центру не тільки якісно проведуть саму процедуру, але і дадуть відповідь на всі питання, пов'язані з гігієною і профілактикою захворювань. Зверніть увагу, що кожному пацієнту клініки доступний подарунковий набір по догляду за ротовою порожниною.

Фахівці S.I.Y. Dental використовують передові методи лікування і профілактики захворювань порожнин рота. Тут ви можете отримати кваліфіковану всебічну допомогу від висококласних лікарів S.I.Y. Dental - пройти комплексне обстеження і лікування, отримати докладні рекомендації. Вибираючи цю клініку, ви віддаєте перевагу найсучаснішим методам діагностики і терапії.

Записатися
на прийом