Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Питання/Відповідь S.I.Y. Dental

 • Скільки років мені прослужать імплантати?

  За умови, що Ви належним чином стежите за гігієною ротової порожнини, а також регулярно приходите на огляди до лікаря і на професійну чистку імплантати будуть служити Вам все життя.

 • В якому віці можна ставити імплантати?

  Приблизно до 18 років ріст щелепних кісток завершується і вже можна проводити дентальну імплантацію. У цьому віці пацієнт вже повнолітній, щелепна кістка повністю сформована, кістки щільніші і всі інші зуби зміщуватися не будуть. А що стосується максимальної межі – то її немає: ми проводимо операції з імплантації і 70-ти, і 80-тирічним пацієнтам за рахунок мінімальної травматичності лікування – головне виключити протипоказання і стежити за своїм здоров’ям!

 • Які бувають протипоказання до установки імплантатів?

  Протипоказання до імплантації умовно можна поділити на два типи: абсолютні і відносні. При абсолютних протипоказання імплантація повністю виключають, при відносних – встановлення імплантатів і протезів можлива, але після проведення додаткового лікування.

  До абсолютних протипоказань відносяться:
  • патології серцево-судинної і нервової систем;
  • епілепсія, оскільки можливий напад під час операції;
  • туберкульоз, так як при цьому захворюванні вражається кісткова тканина, що призводить до відторгнення імплантата.
  • хвороби крові та кровотворних органів в тому числі проблеми зі згортанням крові;
  • наявність злоякісних пухлин і стану після променевої та медикаментозної терапії;
  • захворювання центральної нервової системи;
  • психічні розлади і розлади поведінки, так як неадекватна поведінка пацієнта може завдати шкоди як йому самому так і персоналу клініки.
  • імунопатологічні захворювання.

  До відносних протипоказань відносяться:
  • стабілізований цукровий діабет (лікування проводиться під наглядом ендокринолога);
  • стан імунодефіциту організму: ВІЛ-інфекція, СНІД, просто ослаблений імунітет;
  • наявність венеричних захворювань;
  • прийом наркотичних засобів в минулому; куріння;
  • запальні захворювання порожнини рота;
  • пародонтит, пародонтоз, остеомієліт або остеопороз щелепи.

  У будь-якому випадку лікар імплантолог уважно вивчає ситуацію і приймає рішення про можливість або неможливість проведення імплантації.

 • Чи можуть імплантати не прижитися?

  Відторгнення імплантату в теперішній час зустрічається вкрай рідко – приблизно 1-4% випадків.

  Існує 3 головні причини чому це все ж трапляється!

  №1. Переімплантит – запалення тканин навколо імплантату.
  Це ускладнення трапляється через низку факторів – від невиявлених вчасно протипоказань і невилікуваних каріозних зубів з пародонтозом до ігнорування рекомендацій лікаря в післяопераційному періоді – наприклад порушення правил гігієни, куріння.

  №2. Пориста структура кістки – індивідуальні особливості.
  Приживлення не відбувається, тому що кістка за структурою пориста і просто не може тримати титановий корінь. Тому дуже важливо проводити діагностику за допомогою комп’ютерного томографа (КТ) перед операцією. Таким чином доктор бачить всі проблеми і «підводні камені» заздалегідь і може запобігти всі негативні наслідки загоєння в майбутньому.

  №3. Порушення процесу остеоінтеграції.
  Основними причинами відсутності остеоінтеграції є:
  – хірургічні ускладнення такі як, наприклад, перегрів кістки, компресія кістки, відсутність стабілізації імплантату, а також передчасна навантаження, порушення асептики і антисептики або неправильно обраний діаметр імплантату.

 • Чи можна ставити імплантати тим, хто курить?

  Як це не сумно звучить, але куріння дуже навіть позначається на приживлення імплантатів. Найбільш важливі – це перші 2-3 тижні після установки імплантату. Ми завжди рекомендуємо своїм пацієнтам звести до мінімуму, а в ідеалі зовсім не курити, протягом 2-3 тижнів до і після імплантації.

  Чому це так важливо? Під час куріння на слизовій порожнині рота утворюється опік, а це значить, що її нормальний кровообіг зупиняється і тому рани затягуються повільніше. Також через куріння порушується робота слинних залоз і з’являється сухість у роті. А наша слина нам так необхідна для природного очищення порожнини рота від різного роду бактерій. Коли слини мало – патогенна флора починає переважати і підвищується ризик розвитку інфекційних захворювань, що в свою чергу негативно позначається на приживлення імплантату.

 • Чи можна займатися спортом після імплантації і коли?

  У перші дні після операції ми рекомендуємо Вам утриматися від активних занять спортом. Надалі Ви зможете повернутися до звичного способу життя. Трiшки інша ситуація якщо під час імплантації була проведена кісткова пластика. Тоді відразу уточніть у лікаря, що можна, а чого краще не робити в період загоєння.

 • Скільки необхідно відвідувань для повної установки імплантатів?

  Все залежить від обсягу і виду лікування. Перше відвідування – це консультація, на якій Ви зможете задати всі хвилюючі Вас питання. Також одразу можна зробити комп’ютерну томографію (КТ) для розуміння і планування подальших дій. Під час діагностики лікар зможе визначити якого розміру Вам потрібен імплантат, чи є необхідність проведення операції синус ліфтинг і чи потрібно нарощувати кістку під час імплантації.

  На основі КТ лікар підготує хірургічний (навігаційний) шаблон і вже на наступному відвідуванні буде проведена операція з імплантації. Через один або два дні після встановлення імплантату перевіряють загоєння рани і через десять днів знімаються шви (якщо вони були накладені).

 • Чи можуть імплантати вплинути на роботу кардіостимулятора?

  Ні! Імплантати не можуть вплинути на роботу вашого кардіостимулятора ні за яких обставин! Вони не виробляють електромагнітного ефекту, тому є абсолютно безпечними і не мають протипоказань в даному випадку!

 • Чому необхідно ставити імплантат якомога швидше після втрати зуба?

  Після видалення одного або кілька зубів, необхідно якомога швидше їх відновити! Якщо відкладати з лікуванням, в організмі неминуче відбуваються негативні зміни:

  У бік відсутнього зуба почнуть зміщуватися сусідні зуби. Тому погіршується прикус, буде складно жувати, з’являться проблеми з чищенням зубів, а також можуть з’явитися головні болі. Поява щілини і нахилу зубів, безсумнівно, вплине на красу Вашої посмішки.

  Через те, що щелепна кістка не отримує необхідного навантаження в місці втраченого зуба, вона починає атрофуватися. Надалі, з часом, зміниться форма обличчя.

 • Чи буду я без зубів під час лікування?

  Ні, не будете. Уже на етапі діагностики та планування моделюються тимчасові коронки, які встановлюються відразу після імплантації. Завдяки сучасним цифровим технологіям, якими володіє наша клініці SIY Dental, жоден пацієнт не йде від нас без зубів!

 • Чи буде мені боляче під час імплантації?

  Ні, боляче зовсім не буде. Для процедури імплантації досить місцевої анестезії, а тривалість самої операції всього 30-60 хвилин. Під час самої установки імплантату Ви будете відчувати вібрацію і деякий тиск, але не більше того. Більшість пацієнтів під час даної операції відчувають те ж, що і при звичайному лікуванні зубів!

Записатися
на прийом