Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Відбілювання зубів

Отбеливание зубов
 1. Методи відбілювання
 2. Механічний
 3. Ультразвукове відбілювання
 4. Методика Air-Flow
 5. Хімічне відбілювання
 6. Фотовідбілювання
 7. Протипоказання

Естетика зуба — один з головних аспектів здорової і привабливої зовнішності людини. У сучасному суспільстві прийнято вважати, що еталонна посмішка - широка і білосніжна. Однак далеко не всім людям властиві міцні білі зуби, тому в стоматології існують методи, що дозволяють позбутися від жовтизни.

Методи відбілювання

Методик відбілювання існує безліч, проте необхідно знати їх особливості, оскільки у деяких з процесів є протипоказання.

Класифікують дані процедури по таким характеристикам:

 • Тривалість відбілювання;
 • Участь пацієнта в процесі;
 • Використовувані матеріали і реагенти;
 • Обладнання для проведення процедури відбілювання.

Щоб якісно і повноцінно освітлити зуби, в сучасній стоматології застосовується новітнє обладнання і ряд спеціальних препаратів. Вони забезпечують захист зубів і їх безпечне відбілювання.

У стоматології застосовуються кілька ефективних методів освітлення зубів:

- Механічний. Цей спосіб є кращим в більшості випадків, і здатний дати максимальний позитивний результат. Процедура дозволяє візуально поліпшити естетику зубів за рахунок зняття нальоту і зубного каменю. Гігієна порожнини рота допоможе повернути пацієнтові природний здоровий колір зубів. За рахунок того, що фахівець впливає лише на тверді відкладення, для емалі цей спосіб безпечний.

Протипоказань для застосування механічного відбілювання практично немає. Мінусом методу є те, що після зняття нальоту і каменів оголюються ділянки пришиїчної області. Через це зуби можуть почати реагувати на тепле і холодне. Рішенням проблеми може стати візит до фахівця-пародонтологу, який призначить зміцнюють зубну емаль процедури. Ще один мінус - механічне відбілювання не допоможе зробити зуби білосніжними, якщо їх колір від природи - жовтуватий.

- Ультразвукове відбілювання. Даний метод полягає в тому, що зуби пацієнта зазнають інтенсивного впливу ультразвукових хвиль. Завдяки їм відкладення навколо зубів і навіть багаторічний наліт відокремлюється дуже легко і швидко. Це відбувається за рахунок руйнування ультразвуковими вібраціями зубного нальоту і каменів. Перевага методу - в його високій ефективності. Ультразвук здатний очистити від нальоту і повернути естетику зубів навіть у запущених випадках. Доповнює благотворну дію ультразвукових хвиль струмінь води, який омиває ротову порожнину пацієнта. Вона вимиває залишки відкладень і не дозволяє зубам надмірно нагріватися під час процедури.

- Методика Air-Flow. Відновлення зубної емалі і її зовнішнього вигляду за допомогою апарату Air-Flow - один з найбільш передових методів в стоматології. Спосіб передбачає використання абразиву для зняття бактеріального нальоту - частинок бікарбонату натрію. Завдяки циркуляції води і повітря під великим тиском в каналах апарату він змішується з вихідними потоками, і очищає поверхню емалі від всієї патогенної мікрофлори і відкладень. Перевага методу полягає в тому, що абразиви під тиском здатні очистити самий твердий наліт в найбільш важкодоступних місцях. Незважаючи на це, головний недолік способу не дозволяє використовувати його в багатьох випадках, адже він не може очистити зубний камінь.

- Хімічне відбілювання. Пацієнтам з природним жовтуватим відтінком зубів недостатньо пройти через процедуру очищення нальоту і каменю. Щоб отримати білий колір емалі, можна скористатися спеціальними гелями і препаратами, які здатні змінити відтінок зуба на світліший. Однак через високу концентрацію такої речовини, як перекис водню, даний метод може витончити зубну емаль. Вирішити цю проблему можна ремінералізацією шару або його фторування. Щоб без ризику здоров'ю пройти цю процедуру, необхідно звернутися в стоматологічну клініку і попередньо проконсультуватися з лікарем.

- Фотовідбілювання. В основі даної процедури використовується фізичне явище - здатність кисню розщеплювати пігменти під впливом температури і каталізаторів. Для фото відбілювання використовуються спеціальні лампи і склади, які сприяють освітленню зубів на кілька тонів. Щоб уникнути такого побічного ефекту, як підвищена чутливість зубів, стоматолог може призначити пацієнтові ремінералізацію і застосування спеціальних засобів.

Після процедури варто утриматися від вживання продуктів з барвниками, зокрема, солодощів, газованих напоїв. Не рекомендується вживати каву і чай, курити і пити червоні вина.

Протипоказання для відбілювання зубів

Незважаючи на всю безпеку процедур, які проводяться в стоматологічній клініці, існує ряд обмежень, які слід враховувати. Протипоказаннями до відбілювання служать:

 • Каріозні порожнини в зубах;
 • Аллергічні реакції на склади, які застосовуються при відбілюванні;
 • Хронічні захворювання ясен в порожнині рота;
 • Схильність зубного ряду до швидкого стирання;
 • Висока чутливість зубів.

Також не можна призначати процедуру під час вагітності та годування груддю, при носінні брекетів і після складного відновлення зубів. Відбілювання протипоказано дітям до 14 років.

У клініці цифрової стоматології S.I.Y Dental в Києві пацієнтам доступні найбільш ефективні і передові технології відбілювання зубів. Завдяки старанності і високій кваліфікації наших фахівців, а також сучасної технічної бази ми здійснюємо обслуговування кожного пацієнта. Наші переваги - використання цифрових технологій, комплексний підхід до будь-якої проблеми і претензійна точність лікування.

Записатися
на прийом