Лікування кісти зуба

Кіста зуба. Видалення кісти зуба.
Кіста зуба - захворювання порожнини рота, яке без належного лікування здатне викликати важкі наслідки. Це патологічне новоутворення, що представляє собою порожнину з щільної тканини, заповнену рідиною. Усередині накопичуються відмерлі клітини, бактерії, продукти розпаду. Пацієнт часто відчуває дискомфорт від запального процесу - періодичні болі в районі ущільнення.
Для ефективного лікування кістозного утворення передбачається комплекс радикальних заходів, зокрема, операція з видалення новоутворення. Якщо знехтувати оперативним втручанням, пацієнт піддається значним ризикам. Це можуть бути як інтенсивні запальні процеси, так і часткова втрата зубів.
Причини появи кісти
Поява кісти - процес захисного характеру. Таким чином організм намагається локалізувати загрозу, що надійшла ззовні. Новоутворення з'являється через те, що в щелепну кісткову тканину потрапляє патогенна мікрофлора. Причиною занесення інфекції всередину кореневих каналів можуть стати травми або неправильно проведена процедура протезування. Також одним із способів виникнення захворювання є некоректно запломбовані канали після видалення нерва.
Запалені тканини створюють сприятливе середовище для розвитку хвороби. Організм намагається заблокувати загрозу, що надійшла ззовні, тому навколо патогенної мікрофлори утворюється капсула з тонкими стінками. Поступово вони товщають, а клітини, які знаходяться всередині, гинуть і відмирають. Це створює всі умови для зростання бактерій, тому з часом капсула роздувається, вражаючи велику область. Кіста небезпечна тим, що:
- руйнує структуру живої тканини;
- розташовуючись навколо кореня зуба в яснах провокує випадання зубів;
- у важких випадках викликає остеомієліт, гнійний абсцес, сепсис, періостит, перелом щелепи;
- запущена кіста може стати причиною злоякісної пухлини.
Формування кісти протікає без помітних для пацієнта симптомів. Спочатку з'являється невелике новоутворення розміром до 5 мм - гранульома. У міру прогресування захворювання і некрозу тканин вона розростається і покривається захисною оболонкою. Якщо кісту на цьому етапі не лікувати, вона розширить зону дії і захопить більше зубів. Іноді при розростанні мішечок з рідиною не витримує власного тиску і відкривається, утворюючи свіщевої хід - канал між вмістом і зовнішнім середовищем.
Причинами появи кісти можуть стати:
- Запущений періодонтит - запалення, яке локалізується біля кореня зуба;
- Ускладнення після гаймориту;
- Прогресуючий і ускладнений карієс;
- Травми, в тому числі отримані при протезуванні, лікуванні зубів;
- Патологічні відхилення в розвитку щелепи;
- Хронічні інфекційні захворювання порожнини рота, гортані або носоглотки.
Діагностувати кісту самостійно досить складно. Це захворювання небезпечно тим, що більшу частину часу протікає майже непомітно, і пацієнт не усвідомлює всієї тяжкості ситуації. Капсула з токсинами негативно позначається на загальному стані людини і підточує його здоров'я.
Болі, набряки, запальні процеси проявляються вже на завершальних стадіях захворювання. При цьому загострення може наступити після тривалого охолодження, перенесеної хвороби. У більшості ж випадків захворювання протікає приховано, і виявити ознаки кісти самостійно - практично неможливо. Тільки регулярне відвідування стоматолога і діагностика у досвідчених фахівців допоможе запобігти захворюванню.
У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental ви можете пройти комплексне обстеження і курс лікування у лікарів вищої категорії.
Як проводиться видалення кісти
Виявити патологію можна за допомогою рентгена. На підставі знімка лікуючий лікар робить висновки про протікання хвороби і її стадії. На ранніх етапах захворювання досить легко піддається лікуванню, тому професіонали S.I.Y. Dental рекомендують не рідше ніж один раз на рік проходити профілактичний огляд - особливо тим людям, у яких є запломбовані, або протезовані зуби.
Лікування кісти також здійснюється за допомогою хірургічного або терапевтичного методів:
- В основі першого покладено оперативне втручання і витяг новоутворення разом з пошкодженою верхівкою кореня (операція: резекція верхівки кореня зуба).
- У більш важких випадках застосовується гемісекція - видалення мішечка з рідиною, кореня і верхівки зуба. Естетичний дефект виправляють монтажем коронки.
- Існують випадки, коли зуб зберегти практично неможливо - при великому некрозі тканин, або якщо він практично зруйнований, тому його видаляють.
Терапевтичний метод застосовується для лікування ранніх стадій - гранульом. Стоматолог прочищає кореневий канал і вимиває вміст кісти, промиває порожнину бактерицидними препаратами. Процедура може складатися з декількох сеансів і триває до тих пір, поки кістозна порожнина не буде очищена і зруйнована спеціальними речовинами, які лікар закладає всередину каналу. Після цього в порожнину закладається паста, що стимулює зростання кісткової тканини. Хворий зуб пломбується і через півроку пацієнт повинен відвідати рентген. Результати знімка дозволяють лікарю прийняти рішення про необхідність продовження тієї чи іншої терапії. У ⅔ випадків лікування, як правило, вважається закінченим.
Найбільш прогресивним і передовим методом в сучасній дентальній медицині вважається депофорез. Його суть полягає в тому, що в загальний канал вводиться суспензія гідроксиду міді і кальцію, яка піддається слабкому електричному впливу. Сила струму невелика, але оптимально підходить для того, щоб речовина потрапила в усі найвіддаленіші куточки каналів, в тому числі в кістозну порожнину. Суспензія вимиває бактерії, знищує їх і некротичні тканини. Процедура проводиться в три етапи, після чого зуб пломбується.
Видалення кісти зуба в місті Київ
S.I.Y. Dental - сучасна клініка цифрової стоматології з високоточним професійним обладнанням, куди можна звернутися за будь-якою стоматологічною допомогою. Висока якість робіт, гарантії і відповідальне ставлення фахівців до виконання свого обов'язку дозволяють нам постійно розширювати свою базу клієнтів. Будь-який процес - від діагностики до складних операцій виконується лікарями високої кваліфікації, які використовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.