Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Відновлення емалі зубів

 1. Емаль зубів
 2. Руйнування зубної емалі
 3. Як зберегти зуби
 4. Методи відновлення
 5. Коли звернутися за допомогою

Здоров'я зубів і їх естетичний зовнішній вигляд безпосередньо залежить від стану емалі. Це тонкий захисний шар, що охороняє зуб від пошкоджень, хвороботворних бактерій, температурного впливу.

Емаль/ — найміцніша структура організму, оскільки в ній майже немає води. Вона складається переважно з неорганічних речовин - фосфатів кальцію, органічні сполуки тут представлені лише одним відсотком від загального обсягу. Зубна емаль постійно омивається слиною, в складі якої присутні мінеральні сполуки - іони фосфатів і кальцію. Вона оберігає тонкий шар емалі від деструктивних процесів, тому що заповнює запас неорганічних речовин зубного покриття.

Якщо емаль почне руйнуватися, бактеріям відкриється доступ до дентину. Ця тендітна прошарок служить ідеальним середовищем для розвитку патогенної мікрофлори. Тому дуже важливо вчасно зупинити деструкцію емалі, звернувшись за допомогою до лікаря.

Чому руйнується зубна емаль

Ознаки руйнування емалі можуть проявитися при авітамінозі і нестачі в організмі мінералів. Небезпечною для здоров'я зубів може виявитися ситуація іншого роду - коли внаслідок несприятливої екології і неправильного харчування виникає надлишок фтору. Він здатний викликати флюороз, наслідками якого стають погіршення стану захисного шару зуба. Зовні це проявляється у вигляді плям на емалі і характерного нальоту.

Деструктивні процеси можуть початися через зловживання домашнім відбілюванням зубів. Ці процедури сприяють витонченню емалі, оскільки в них використовуються різні кислоти і перекис водню. Ці речовини роз'їдають мінеральний шар, тим самим сприяючи виникненню гострої чутливості на холодне, гаряче, солодощі і навіть повітря.

Ще однією важливою причиною руйнування емалі є спадковість і анатомічні особливості будови щелеп. Особливу увагу на стан захисного зубів слід звертати тим людям, хто схильний до хронічних захворювань нирок, а також горла - наприклад, тонзиліти. Постійне джерело інфекції в організмі не тільки виснажує імунітет, але і служить ідеальним середовищем для розмноження бактерій, що знищують емаль.

Щоб зуби не псувалися, варто дотримуватися таких правил:

 • Не зловживати солодким, газованою водою, кавою і сигаретами.
 • Не навантажувати зуби надмірним механічним навантаженням (разгризання шкаралупи горіхів, насіння).
 • Не нехтувати особистою гігієною і плановим відвідуванням стоматологічного кабінету.
 • Не вживати водопровідну воду.

Нехтувати цими правилами не слід, інакше на поверхні зуба може накопичуватися характерний м'який наліт. Він складається з хвороботворних бактерій і відходів їх життєдіяльності. Згодом наліт може мінералізуватися і утворити тверді залишки - камені. Якщо не звернутися за допомогою до лікаря, уражений зуб може зруйнуватися.

Методи відновлення зубної емалі

Реставрація зубів в сучасних умовах проводиться кількома методами, кожен з яких має свої особливості та переваги:

 • Пломбування — класичний метод, який дозволяє видалити дефекти поверхні за допомогою міцних пластичних матеріалів, які тверднуть після монтажу. Найбільш ефективними з них є пломби.
 • Фторування — нестача фтору заповнюється нанесенням спеціальних речовин, які відновлюють природний мінеральний шар. Цю процедуру рекомендується проводити не рідше одного разу на півріччя.
 • Реставрація зуба мінеральними речовинами. Ремінералізація проводиться протягом тривалого періоду, і дозволяє досягти найкращих результатів лікування пошкодженої емалі зуба.

Чому необхідно звертатися за лікарською допомогою при пошкодженні емалі?

Реставрувати пошкоджену емаль зуба самостійно в домашніх умовах - нездійсненне завдання при наявності серйозної деструкції. Без спеціального обладнання і засобів, а головне, кваліфікованої допомоги таке відновлення неможливе. Тільки досвідчений стоматолог зможе визначити причину руйнувань, їх масштаб і підібрати ефективний спосіб лікування захворювання.

Найбільш доступним способом відновлення пошкодженого зуба на сьогодні є його пломбування, електрофорез з Са і іннодент. Більш довговічним методом є протезування зуба і накладення вінірів.

Клініка S.I.Y. Dental пропонує своїм клієнтам високоякісне лікування пошкоджених зубів. Завдяки досвідченим фахівцям і сучасному цифровому обладнанню, ми виконуємо завдання будь-якої складності. На всі види робіт наші клієнти отримують гарантію якості. Завдяки комплексному вирішенню проблем і уважному підходу до кожного клієнта, ефективність лікування в S.I.Y Dental залишається незмінно високою.

Записатися
на прийом