Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Лікування карієсу

Лечение кариеса
 1. Загальні поняття
 2. Механізм появи карієсу
 3. Діагностика і профілактика карієсу
 4. Лікування карієсу в місті Київ

Каріозні порожнини в зубах — проблема більшості людей, які звертаються за допомогою в стоматологічні клініки. Це гнильний деструктивний процес, який викликається хвороботворними бактеріями. Ідеальним живильним середовищем для них служать залишки солодкої їжі, тому часто від карієсу страждають ті, хто любить солодощі і напої з великою кількістю цукру.

Бактерії осідають на поверхні зуба, утворюють кислотні сполуки, руйнують емаль. Все це неминуче призводить до появи у пацієнта зубного болю, неприємного запаху з рота, підвищеної чутливості на гаряче і холодне. В такому випадку необхідно негайне лікування руками досвідченого фахівця, а також профілактика зараження здорових зубів карієсом.

необхідно пам'ятати - чималу роль в успішному лікуванні відіграє звичка чистити зуби щодня, полоскати рот після їжі, відвідувати фахівця для планового огляду порожнини рота.

Механізм появи карієсу

Карієс розвивається за 4 послідовні етапи:

 • Освіта каріозного плями — невеликої ділянки поверхні зуба, де починається деградація емалі.
 • Поверхневий карієс — сильні пошкодження емалі з подальшим утворенням порожнин в зубі.
 • Середній карієс — руйнування досягає меж дентину, і у пацієнта загострюється чутливість.
 • Глибокий карієс — структура зуба зруйнована настільки, що він починає розвалюватися, і залишається неушкодженою лише мала частина дентину.

Якщо хворобу не лікувати, карієс добереться до пульпи, і у пацієнта почнуться гострі болі, а також може розвинутися пародонтит.

Неприємна особливість захворювання — здатність знищувати як м'які тканини зуба, так і тверді. При прогресуючому карієсі зуб може стати практично порожнистим частково або зовсім. В отвори забиваються залишки їжі, які служать ідеальним середовищем для розмноження бактерій, це викликає сильний біль і неприємний запах з рота у пацієнта.

На будь-якому з етапів розвитку карієсу необхідна кваліфікована допомога фахівця, оскільки самостійно почистити зуби від бактерій не представляється можливим.

Діагностика і профілактика карієсу

Діагностика захворювання фахівцем часто не вимагає спеціальних засобів - симптоматика помітна навіть при поверхневому огляді. Вражений зуб має жовтуватий відтінок, а пошкоджені ділянки пофарбовані в бурий і темно-коричневий кольори.

Єдина складність виникає в тому випадку, коли два зуба контактують один з одним, і важко визначити, який з них вражений. В такому випадку використовують рентген або теплодіагностіку. Після цього уражені зуби очищаються від бактерій і дезинфікуються.

Для лікування карієсу використовуються такі методи:

 • Ремінералізація — відновлення структури зуба за допомогою компресів з кальцію і фтору.
 • Установка пломб після попередньої обробки зуба і каріозних порожнин. Метод трудомісткий, і часто складається з декількох етапів. Якщо в зубі почалося запалення каналів, можуть знадобитися сеанси на підготовку порожнин до роботи. У цей час вони будуть промиватися спеціальними розчинами. Після цього контактна поверхня буде знезаражена, і фахівець нанесе пасту. Після затвердіння вона набуде необхідної форми.

Необхідно пам'ятати, що успіх в лікуванні карієсу залежить від загального стану організму. Досить часто захворювання не проходить через погані харчові звички - надмірного вживання солодкого, алкоголю. Також негативно впливають активні джерела інфекції в організмі - хвороби нирок, ангіни, хронічний тонзиліт.

Дуже важливо, щоб рекомендації лікаря-професіонала, під наглядом якого перебуває пацієнт, були всеосяжними і враховували всі можливі фактори, що впливають на хворобу. Щоб позбутися від карієсу, необхідно вдатися до комплексного і серйозного лікування даного захворювання.

Лікування карієсу в місті Київ

У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental можна домогтися оптимального результату в боротьбі з карієсом. Тут є все необхідне для якісної діагностики та лікування захворювань порожнини рота:

 • Сучасне обладнання, яке дозволяє лікарям центру застосовувати на практиці передові методики лікування і профілактики хвороб зубів і ясен.
 • Ретельно підібраний колектив фахівців, кожен з яких має високу кваліфікацію у своїй галузі.
 • Комфортні стоматологічні кабінети, де пацієнти не будуть відчувати дискомфорт під час процедур.
 • Лояльна цінова політика, акції та подарунки відвідувачам центру.

Звертаючись до нас, ви зможете особисто оцінити головні переваги клініки цифровий стоматології S.I.Y. Dental - безкомпромісний упор на якість обслуговування, використання найбільш ефективних методик і індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Записатися
на прийом