Київ, проспект Лобановського, 4В
Пн-Сб – 09:00-20:00
Нд – за попереднім записом

Інноваційні CAD/CAM технології в S.I.Y.Dental


CAD/CAM технології в S.I.Y.Dental

 1. CAD/CAM технології
 2. Суть та особливості методу CAD/CAM
 3. Переваги технології CAD/CAM

Завдяки постійному розвитку комп'ютерних систем з'являється можливість застосовувати все нові методи лікування в лікарській практиці. Не виняток і стоматологія - в цій сфері вкрай важливі і необхідні високоточні і технологічні рішення. До них відносяться системи CAD/CAM, які дозволяють проектувати і виготовляти будь-які моделі для протезування і відновлення зубів.

У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental цій технології нового покоління відводиться особлива роль, адже з її допомогою можна істотно скоротити час на створення коронок, реставрацій та ін.

Суть та особливості методу CAD/CAM

CAD/CAM - автоматизоване проектування і реалізація об'єкта за допомогою комп'ютерних технологій. Іншими словами, суть методу полягає в створенні 3d-моделі ротової порожнини в тривимірному віртуальному просторі і фрезеруванні на спеціальному пристрої необхідних стоматологічних рішень - коронок, вінірів та ін.

Технологію процесу умовно можна розділити на два етапи:

 • CAD - створення тривимірної моделі в спеціальному програмному середовищі на комп'ютері. Використовуючи спеціальні засоби, лікар створює модель ротової порожнини в усіх проекціях в автоматичному і напівавтоматичному режимах. Завдяки CAD-системам можна вивчити клінічну ситуацію ротової порожнини з будь-якого ракурсу, і приймати найбільш актуальне рішення проблеми пацієнта.
 • CAM - автоматизоване виготовлення моделі за допомогою комп'ютерних технологій. Отримана 3D-модель виробу виготовляється з відповідного матеріалу відповідно до інструкцій та набору параметрів, які містяться в файлі проекту. При цьому виріб проходить обов'язкову обробку - запікання, фрезерування, шліфування, випал. Це означає, що реалізація виробу буде високоточною та забезпечить йому необхідну естетичність і надійність.

Системы CAD/CAM в стоматології представлені однією повноцінною системою, в якій процес виготовлення виробу є повністю або частково автоматизованим. Це дозволяє істотно скоротити час на виготовлення, а також виключити похибки, що виникають з причини людського фактору, властиві традиційним методам протезування.

До появи цифрових протоколів, процес імплантації здійснювався в кілька відвідувань стоматолога. Необхідно було чекати певний відрізок часу, поки технік створить потрібну коронку, яка не завжди з першого разу підходила. Досить часто доводилося відвідувати лікаря повторно.

На відміну від аналогової реставрації, процес цифрового протезування протікає досить динамічно, і складається з декількох етапів. Спочатку проводиться сканування ротової порожнини за допомогою спеціального пристрою. Сканер замінює традиційне зняття зліпків, і більш ефективний, оскільки дозволяє точніше передати інформацію про середовище.

Після оцифровки доступні всі необхідні параметри для проектування і фрезерування з блоку кераміки або оксиду цирконію потрібної моделі. Потім слідує її обробка - шліфування, запікання . Це забезпечує не тільки високу надійність та довговічність такого протеза, а й естетичність.

Переваги технології CAD/CAM

На відміну від традиційних і гібридних методів протезування - зокрема, за допомогою зняття зліпка і пресування, цифровий протокол має кілька вагомих переваг:

 • Швидкість протезування в рази вище , ніж при використанні "класичних" технологій - весь процес проводиться безпосередньо в клініці і здійснюється за кілька годин. Пацієнту не потрібно чекати кілька днів або тижнів для того, щоб отримати кінцевий результат, а лікар може проводити процедуру на базі окремо взятого стоматологічного кабінету. Поки протез проектується і виготовляється, фахівець займається лікуванням пацієнта, раціонально використовуючи цей час.
 • CAD/CAM набагато зручніше як для лікаря, так і для пацієнта. Зліпки нерідко доставляють дискомфорт клієнтам стоматологічних центрів - зокрема, це виражається в блювотних рефлексах, коли субстанція виявляється всередині рота. Цифровий протокол протезування використовує замість відбиткових матеріалів спеціальний сканер, який зводить незручності до мінімуму.
 • Щільна посадка на необхідне місце і міцне прилягання до м'яких тканин , що виключає люфт конструкції з часом.
 • Висока точність - протез створюється з абсолютною точністю, тому відтворюється анатомічно правильна структура, максимально близька до природної.
 • Надійність і довговічність виробів , виготовлених у такий спосіб.
 • Можливість створювати не тільки коронки , а й індивідуальні мости, вкладки та інші необхідні компоненти.

Цифрова реставрація застосовується для лікування широкого кола пацієнтів, які потребують протезування зубів - при різних патологіях, травмах, захворюваннях. Відновити таким чином можна не тільки одиничний зуб, але й пошкоджений ряд.

Переваги CAD/CAM встигли оцінити багато пацієнтів клініки цифрової стоматології S.I.Y. Dental. У своїй роботі ми використовуємо високотехнологічне закордонне обладнання, яке дозволяє досягти максимально якісних результатів при реставрації зубів цифровим методом. Також приділяється велика увага підбору матеріалів, з яких виготовляються протези - клініка співпрацює тільки з перевіреними і надійними постачальниками. Не менш важливий для нас рівень підготовки кожного з фахівців - всі вони мають вищу педагогічну освіту і відповідну кваліфікацію.

Індивідуальний підхід, великий досвід роботи і грамотний підбір обладнання дозволяє нам застосовувати найбільш ефективні інноваційні методи лікування. Ми цінуємо довіру кожного з відвідувачів, який вважав за краще звернутися до нас, тому докладаємо всіх зусиль для того, щоб лікування проходило в комфортних умовах. Якщо ви націлені на якісний, естетичний і довговічний результат - це привід звернутися за допомогою до фахівців S.I.Y. Dental.