Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Протезування зубів

Протезування зубів
 1. Знімні зубні протези
 2. Бюгельні протези
 3. Незнімні зубні протези
 4. Протезування в клініці S.I.Y. Dental

Протезування зубів

Здоров'я зубів у 90% людей у ​​віці понад 50 років перебуває не в задовільному стані, також радикальна реставрація зубів може знадобитися людям в підлітковому або зрілому віці. Коли структура зуба зруйнована більш ніж на 60% і його пломбування не врятує ситуацію, або, коли потрібно видалити зуб з коренем, тоді на допомогу приходять зубні протези. Багато людей з побоюванням ставляться до даних пристосувань, через поширений стереотип, що вставна щелепа буде приносити певні незручності, а також, що її потрібно буде зберігати вночі в склянці з водою.

Сучасна стоматологія давно пішла вперед. Завдяки різноманітності матеріалів, навіть звичні знімні протези видозмінилися до зручних компактних конструкцій. У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental досвідчені стоматологи встановлять протези зубів для відновлення повноцінних жувальних процесів та ідеальної посмішки.

Протези – це конструкції, які замінюють весь зубний ряд або окремий зуб. Вони повторюють контур і розмір зуба, прекрасно справляються з пережовуванням їжі і повноцінно існують поруч з іншими зубами. Залежно від способу експлуатації та установки розрізняють незнімні і знімні протези. Далі розглянемо докладніше всі види протезування зубів.

Знімні зубні протези

Даний тип протезів використовується у випадках повної або часткової відсутності зубів. За своєю конструкцією і способом установки можна виділити такі підгрупи:

 • Повні знімні – повністю заміщають зубний ряд. Розміщуються на пластині, що імітує ясна. Розрізняють пластинчасті (з пластмаси), акрилові, нейлонові.
 • Частково знімні – пластинчасті, бюгельні. По конструкції виготовлені для окремих сегментів або секторів зубних рядів.
 • Умовно-знімні – відрізняються обмеженою можливістю знімання. Зняти їх можна тільки за допомогою маніпуляцій стоматолога. Фіксування протеза здійснюється за допомогою імплантатів або приклеювання конструкції до опорних зубів.

Бюгельні протези

Бюгельні протези – це знімні конструкції з металу, які спираються на зуби або спеціальні фіксатори і мають тонку металеву дугу (бюгель). Залежно від використаних матеріалів і способу фіксації розрізняють такі види бюгельних протезів:

 • З кламерами – конструкція спирається на зуби за допомогою гачків з металу (кламерів). Сам зуб закривається металевою коронкою.
 • Aтачментами – конструкція фіксується за допомогою мікрозамків, які чіпляються за опорний зуб і протез.
 • Tелескопічними коронками – штучний зуб закріплюється на коронці - опорній металевій основі.

Бюгельні протези вважаються більш ефективними, ніж пластикові - за рахунок рівномірного розподілу навантаження між яснами і зубами. Для їх виготовлення проводять точні обчислення для тісного і надійного розміщення протезів. Металевий опорний каркас відливається з хромових, нікелевих, титанових та інших сплавів.

Незнімні зубні протези

Зубне протезування незнімними конструкціями має на увазі собою надійне закріплення протезів за допомогою цементуючих розчинів. Установка проводиться стоматологом, такі конструкції пацієнт зняти вже не зможе. Догляд за ротовою порожниною ні чим не відрізняється від звичайної чистки зубів. Серед незнімних конструкцій виділяють такі види:

 • Коронки – виконані у вигляді ковпачка, який повторює форму зуба. Виготовляються з металу, кераміки, металокераміки, діоксиду цирконію та оксиду алюмінію. Надійні й естетично наближені варіанти до кольору своїх зубів - це металокераміка, оксиди алюмінію і цирконію. Металеві коронки самий бюджетний варіант. Їх ставлять на далекі зуби, щоб не видно було блиску матеріалу.
 • Імплантати –каркаси з титану, які заглиблюються в кістку для підтримки штучної коронки.
 • Мостоподібний протез – коронки, які встановлюються відразу на кілька зубів. Вони з'єднані між собою, тому називаються мостом. Конструкція фіксується на збережених зубах або на вбудованих імплантатах. Для установки моста не обов'язково закріплювати кожну коронку, досить двох опорних імплантатів або коренів зубів.
 • Вкладки – зліпки, що ідеально підходять до зруйнованого зуба. Довговічні, виготовляються з золота і срібла паладієвих, золото або цирконієво-вмістких сплавів.
 • Вініри – вертикальні пластинки, які накладаються на зовнішню відшліфовану емаль зуба. Служать відмінним варіантом для усунення естетичних дефектів: тріщин, жовтизни, неправильних розмірів та ін. Забезпечують ідеально білі зуби. Виготовляються з оксиду цирконію або керамічного матеріалу.
 • Люмініри – за принципом установки такі ж, як вініри, відрізняються більш тонкою структурою.
 • Зубне протезування на мікрозамках - коронка або міст фіксується спеціальним мікрозамками, одна частина якого кріпиться на свій опорний зуб, інший - всередину коронки.

Протезування в клініці S.I.Y. Dental

У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental пропонується комплексне протезування зубів ціни, якого залежать від типу обраного матеріалу, його кількості і витратних елементів. Стоматологи клініки проведуть обстеження і підберуть для Вас найкращий варіант протезувати системи.

Вибір матеріалів для протезування залежить від ступеня пошкодження зуба, його розташування і виділеного бюджету пацієнтом. Якщо необхідно тимчасове відновлення зубів, тоді підійдуть протези з пластика. Металеві протези також бюджетний варіант, але він відрізняється своєю довговічністю. Якщо для Вас важлива естетична сторона протезування, тоді краще встановлювати металеві конструкції на далеких зубах або вибрати протези з металокераміки.

Металокераміка – це універсальний варіант, який відмінно підходить для заміни жувальних зубів. Металева конструкція забезпечує надійну фіксацію, а керамічний матеріал відповідає за ідеальний естетичний вигляд.

Ми використовуємо якісні сучасні протези від провідних світових виробників. Фахівці-стоматологи надійно встановлять конструкцію, що не випаде при стандартному її експлуатуванні. Тому ситуація «встановив коронку, яка випала через місяць» - це не про нашу клініку. Хочете раз і назавжди виправити неповноцінність своїх зубів і встановити якісні протези, приходьте, і ми підберемо для вас найбільш підходящу протезну систему.

+38 (097) 911 63 68
+38 (044) 537 18 75

Записатися
на прийом