Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Лікування бруксизму

Лікування бруксизму

Лікування бруксизму. Бруксизм - це захворювання, якому характерні такі симптоми як мимовільний скрегіт зубами або від надмірного емоційного напруження, або уві сні.

Причиною бруксизму можуть бути дефекти будови щелепи, патологія суглоба. Також існує теорія, що таке захворювання як бруксизм є результатом наявності глистів в організмі..

За різними даними, це захворювання проявляється у 1-3% населення. Ніхто не застрахований від цього захворювання. Воно зустрічається як у жінок, так і у чоловіків незалежно від віку. Однак частіше бруксизм проявляється у дітей. Проблема бруксизму в тому, що він погано впливає не тільки на зуби, м'язи, суглоби, але й на психологічний стан людини..

Важливими ознаками бруксизму є:

 
 • сильні болі лицьових м'язів
 • біль скронево-нижньощелепного суглоба
 • стирання зубів і їх розхитування, а також їх гіперчутливість
 • головні болі
 • біль, дзвін у вухах
 • біль в шиї, спині
 • денна сонливість
 • депресія
 • порушення харчування
 • поганий сон
 • роздратування, висока чутливість очей
 • поколювання в області голови

Основне завдання лікування бруксизму - це розслаблення жувальних м'язів.

 

Через труднощі виявлення причини захворювання вилікувати бруксизм досить складно. До сих пір це є проблемою для стоматології. Залежно від форми, ступеня і характеру розвитку бруксизма вибирають відповідну методику і спосіб лікування. У дітей раннього віку бруксизм цілком може пройти самостійно. У дорослих же вимагає до себе особливої ​​уваги. І чим раніше бруксизм буде виявлено, тим ефективніше буде його лікування. Так як основна причина бруксизму - повсякденний стрес, в цьому випадку можуть допомогти різні способи позбавлення від стресу - ванни, прослуховування музики, прогулянки або читання книг.

Під час сну людина не може контролювати прояви бруксизму, тому лікування проводиться із застосуванням спеціальних нічних кап, які виготовлені з гуми, або м'якого пластику. Капи необхідно одягати на зуби в період сну для того щоб запобігти зтиранню зубів під час нічних нападів бруксизму.

Виготовляється каппа індивідуально по відбитку зубів пацієнта, а потім підганяється під обидва зубних ряда в порожнині рота. Таким чином, під час нападів бруксизму зубна каппа бере тиск на себе, зберігаючи зубну емаль. Пристрій допомагає справлятися з бруксизмом, проте він не виліковує повністю. Для зниження судомної активності м'язів під час сну іноді пацієнту прописують прийом препаратів на основі кальцію, магнію і вітамінів групи В. Якщо ж бруксизм викликаний дефектами прикусу, або сам викликає їх, обов'язково необхідно ортодонтичне лікування..

Поради щодо профілактики бруксизму:

 
 1. Частіше приймайте теплі ванни перед сном.
 2. Регулярно прикладайте теплі вологі компреси до нижньої щелепи (або змочений в теплій воді рушник) це допоможе зменшити напругу жувальних м'язів, а також позбутися від м'язового болю.
 3. Зведіть до мінімуму наявність емоційних переживань і стресових ситуацій.
 4. Не змикайте зуби тоді, коли це не потрібно.
 5. Частіше давайте відпочивати своїм щелепам.
 6. Займіть себе перед сном чимось спокійним (наприклад, слухайте спокійну музику, або читайте книгу), уникайте збуджуючих дій перед сном.
 7. Не вживайте їжу та напої, котрі містять кофеїн - це викликає збудження організму.
Записатися
на прийом