Київ, проспект Лобановського, 4В
Пн-Сб – 09:00-20:00
Нд – за попереднім записом

Видалення зуба будь-якої складності

Сучасна хірургічна стоматологія дозволяє в більшості випадків уникнути видалення зубів, але все ж видалення зубів іноді необхідне.

Показання до видалення зубів

Досить частим показанням до видалення зуба є необхідність санації порожнини рота при наявності змін в периапікальних тканинах; зуб є джерелом інфекції.

Хірургічні операції з видалення зуба проводяться під ефективним знеболенням.

Видалення зубів мудрості

Якщо проблемним зубом є зуб мудрості, то таке видалення відноситься до розряду складних.

До видалення зубів вдаються в тих випадках, коли вони неправильно розташовані в зубному ряду, зберегти їх не представляється можливим з огляду на значне руйнування або загрози виникнення ускладнень.

Проблеми з зубами мудрості часто виникають вже при їх прорізуванні. Прорізуються вони у віці 18-25 років (іноді - і набагато пізніше), коли зубний ряд сформований 28 зубами, що призводить до неправильного розташуванню зубів мудрості в зубному ряду (частіше зміщуються нижні зуби мудрості), занурення (неповне прорізування з нахилом у вертикальному, горизонтальному, дистальному або медіальному напрямку). Крім цього, неправильне положення зубів мудрості може привести до пошкодження сусідніх зубів, тиснучи на них і приводячи до пошкодження їх коренів, а також до зміщення і порушення прикусу.

Якщо зуб мудрості зайняв неправильне положення або в неповному обсязі прорізався, то це призводить до перикороніту (запалення оточуючих тканин зуба), тому що частина зуба знаходиться під яснами і в ясенній кишені накопичуються залишки їжі, що є прекрасним середовищем для розмноження різних мікроорганізмів. Зуби мудрості схильні до ураження карієсом, тому що між ними і сусідніми зубами також накопичуються залишки їжі і утворюється зубний наліт через складність чищення зубною щіткою. При цьому карієспошкоджує не лише зуб мудрості, а й сусідній з ним другий моляр.

Для досвідчених фахівців, які працюють в нашій клініці, видалення зубів мудрості зазвичай не становить складає труднощів. У деяких випадках (наприклад, при зануренні зуба мудрості) вдаються до розрізу ясен та застосуванню стоматологічних борів для видалення зуба по частинах.

Рекомендації по догляду за раною після видалення зуба:

  • утримуйтеся від прийому їжі протягом 2-3 годин після видалення
  • не приймайте алкоголь та сауну в день операції
  • не торкайтеся до лунки видаленого зуба язиком і будь-якими предметами
  • не приймайте гарячу їжу та напої
  • не полощіть рот