Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Дитяча ортодонтія

Дитяча ортодонтія
 1. Наслідки неправильного прикусу
 2. Види неправильного прикусу
 3. Лікування неправильного прикусу
 4. Металеві та керамічні брекети
 5. Ортодонтія для дітей в S.I.Y. Dental

Завершення процесу формування росту зубів і прикусу відбувається в період 12-15 років. З 3 років зазвичай виростають всі молочні зуби. Щоб не упустити можливі порушення прикусу у дитини, краще почати перший огляд ще з раннього віку - після 3 років. У період з 6 до 12 років у дитини формуються корінні зуби, які часто задають тенденцію неправильного росту і прикусу. Тут приходить на допомогу дитяча ортодонтія.

Тому на кожному етапі формування групи зубів, важливо, щоб дитячий ортодонт проводив регулярний огляд. Перевірку ротової порожнини на предмет можливого карієсу або несиметричного розташування зубів. У період з 12 років можна зайнятися усуненням проблем, пов'язаних з неправильним прикусом.

Наслідки неправильного прикусу для дитини

Сучасна дитяча ортодонтія дозволяє виправляти прикуси в абсолютно будь-якому віці. Тоді, Ви запитаєте: навіщо дитині виправляти наявний дефект, якщо це можна зробити в свідомому віці? На ділі все не завжди так просто, як здається. Неправильний прикус може спровокувати певні наслідки, які потім буде важко усунути:

 • Деформоване змикання щелепи або її випинання, часто призводить до порушення дикції. У свідомому віці дану проблему дуже важко виправити. При наявності дефектів мовлення, батьки відправляють дитину до логопеда, але всі зусилля можуть бути марними, поки не виправиться головна причина вираженого дефекту.
 • Неправильний прикус викликає проблеми зі шлунково-кишковим трактом. При недостатньому пережовуванні їжі, на шлунок виявляється додаткове навантаження, у вигляді необхідності переробляти великі шматки їжі. Як результат, можуть виникнути постійні проблеми зі шлунком.
 • Деякі форми неправильного прикусу тягнуть за собою зміну форми обличчя. З кожним роком крім вікових змін для дитини, можуть проявлятися неестетичні трансформації, наприклад, сильне випинання щелепи, зміна форми губ і ін.

Щоб уникнути таких неприємних наслідків, краще зайнятися цим питанням в дитячому віці. Дитячий ортодонт проведе огляд і призначить один з ефективних методів лікування - установку брекетів. Щоб не відчувати дискомфорт від носіння даних систем в свідомому зрілому віці, коли необхідно буде спілкуватися з людьми на роботі, краще виправити прикус у дитячому віці.

Види неправильного прикусу у дітей

Передумови неправильного прикусу формуються зазвичай ще з дитячого віку. У дітей на штучному вигодовуванні, за рахунок нерівномірного навантаження на лицьові м'язи може спостерігатися асиметричність розмірів нижньої і верхньої щелепи.

Щелепні дефекти також можуть проявитися внаслідок наявності шкідливих звичок: безконтрольного смоктання соски, пальців, прикушення губи і ін. Існують такі форми неправильного прикусу у дітей:

 • Дистальний прикус – верхня щелепа при змиканні перекриває нижню.
 • Глибокий прикус – переважаючий вертикальний наплив нижніх різців на верхні. Такий дефект викликає стирання зубної емалі, пошкодження ясен.
 • Мезиальний прикус – нижня щелепа занадто заходить на верхню, при цьому опускається верхня губа і розвивається увігнута форма підборіддя.
 • Відкритий прикус – розрізняють 2 форми: передній та бічний. При передньому відкритому прикусі верхні і нижні різці не замикаються при зімкнутих корінних зубах. При бічному відкритому прикусі не замикаються корінні зуби при зімкнутих різцях. В цьому випадку зустрічається неповне змикання рота, що тягне за собою пересихання губ, порушення дихання, а також наявність дефектів мовлення.
 • Перехресний прикус – зміщення цілого ряду зубів, коли верхні зуби примикають до нижніх в зміщеному порядку.
 • Дистопія – хаотичне розташування зуба зі зміщенням вгору, вліво, вправо.
 • Діастема – наявність щілини між зубами. Зазвичай, між передніми верхніми і нижніми.

Іноді зустрічаються комбіновані варіанти форм неправильного прикусу.

Лікування неправильного прикусу у дітей

Для виправлення прикусу, дитячий стоматолог використовує спеціальні конструкції, які встановлюються стаціонарно або можуть самостійно зніматися пацієнтом. Для лікування використовують такі системи:

 1. Знімні конструкції пластинок – полімерні конструкції, у вигляді прозорого цільного каркаса, який одягається на зуби. Вони надають м'який вплив на зуби, тому їх використовують для усунення незначних дефектів чи як тимчасові системи для збереження ефекту лікування після брекетів. Знімні скоби одягаються в період сну і кілька годин вдень.
 2. Незнімні конструкції пластинок – брекети у вигляді дужок, які з'єднує силова дуга. Брекет-система встановлюється на тривалий період, терміном від 1 до 3 років, в залежності від складності проблеми. Дуга тисне на зуби, тим самим вирівнює їх і зміщує в правильному напрямку. Система встановлюється ортодонтом стаціонарно і здатна вилікувати навіть найскладнішу деформацію зубного ряду.

Металеві та керамічні брекети

У брекет-системах з металу основа представляє собою металеві пластинки з замком, які приклеюються до кожного зуба. Дуги проходять крізь вільний простір в пластинках. Для закріплення дуги в пазах використовуються лігатури - металеві застібки.

За способом установки розрізняють такі металеві брекети:

 • Вестибулярні – встановлюються на передній стороні зубів.
 • Лінгвальні – встановлюються на внутрішній стороні зубів.

Лінгвальні брекети за вартістю дорожче, ніж вестибулярні, так як їх установка вимагає складних маніпуляцій, пов'язаних з закріпленням пластин на внутрішній стороні зубного ряду.

Керамічні брекети вважаються більш естетично привабливими виробами за рахунок свого виконання. Керамічні пластинки виготовляються з монокристалів або полікристалів, завдяки чому, колір виробу можна підібрати ідентичний до кольору зубної емалі.

У металевих і керамічних брекетах застосовується різний тип фіксації дуги:

 1. Лігатурний – використовуються пластикові, гумові або металеві застібки, які надійно закріплюють конструкцію.
 2. Безлігатурні – використовуються регульовані фіксатори. З їх допомогою можна регулювати силу зчеплення і фіксації брекетів.

Незалежно від матеріалу виготовлення брекетів, конструкції забезпечують однакову ефективність при усуненні неправильного прикусу. У деяких випадках, вважається, що метал надійніший, особливо у випадках установки брекетів дітям, коли дитина може випадково пошкодити систему твердою їжею, шкаралупою від горіхів, побутовими предметами.

Дитяча ортодонтія в місті Київ

У клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental для виправлення прикусу у дітей ми рекомендуємо спеціальні пластинки, а також металеві та керамічні брекети. Для дітей ідеальним недорогим варіантом буде вибір металевих брекетів і пластинок на вибір. Іноді батьки або сам дитина сильно переживає через естетичну непривабливість конструкції. Тоді ми можемо запропонувати варіант керамічних систем або встановити лінгвальні брекети.

Перед установкою систем проводиться ретельний огляд, робиться знімок, і, в разі необхідності, здійснюється лікування зубів. Ми застосовуємо цікаві методи взаємодії з дитиною: розповідаємо про плюси необхідної процедури, показуємо наочні приклади брекет-систем, підтримуємо дружню і радісну атмосферу. Головна перевага брекетів з металу для дитини - це можливість установки кольорових пластикових замків для закріплення дуги. Такий варіант може зацікавити дитину, щоб додати яскравий елемент своєму тінейджерському образу.

В стоматології S.I.Y. Dental використовуються брекет-системи від провідних світових виробників, з матеріалами пройшли сертифікацію на міцність і безпеку. Ми підберемо для Вашої дитини відповідний тип брекетів за ціною та естетичною складовою. Чим раніше вирішиться проблема з нерівністю зубів, тим впевненіше почуватиме себе дитина в своєму оточенні. Адже гарна посмішка завжди викликає прихильність до себе людей і дозволить повністю зосередитися на подальшому життєвому шляху в «становленні себе».

Ціни на дані послуги
Консультація ортодонта
250 грн
Розрахунок на діагностичних моделях
450 грн
Розрахунок ТРГ
750 грн
Аналіз моделей, знімків, складання плану лікування
1 000 грн
Записатися
на прийом