Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Металеві брекети

Металеві брекети
 1. Конструкція металевих брекетів
 2. Типи металевих брекетів
 3. Що здатні вилікувати металеві брекети
 4. Переваги металевих брекетів
 5. Виправлення неправильного прикусу металевими брекетами в S.I.Y. Dental

Металеві брекети - рівні зуби, гарна посмішка!

Посмішка нарівні з поглядом надає людині впевненості. Стан здоров'я зубів і неправильний прикус формують не тільки естетичні незручності, але також тягнуть за собою проблеми зі здоров'ям: порушення дикції, карієс, неповне пережовування і засвоєння їжі, порушення роботи шлунку та ін.

Неправильний прикус проявляється в різних формах: у не симетричному розташуванні зубних рядів, частому або рідкому розташуванні зубів на ділянці, підняття верхньої підстави ясен та ін. Один із способів виправлення неправильного прикусу - це встановити металеві брекети. У цифровій стоматології S.I.Y. Dental можна встановити брекет-систему за доступними цінами.

Конструкція металевих брекетів

Брекети з металу є надійною конструкцією, яка фіксує зуби, змушуючи їх переміщатися в правильне положення. Коригувальна дія виявляється за рахунок таких елементів:

 • Основа – металева пластинка з замком, яка фіксується клеєм на кожному зубі. У замку передбачено вільний простір (паз), де проходить стягуюча дуга.
 • Дуги – проходять через пази металевих пластинок. Виготовлені зі стоматологічного сплаву. Дуга забезпечує тиск на зуби, створюючи необхідний простір для переміщення неправильно розміщеного зуба.
 • Лігатури – виконують роль металевих застібок, які розташовуються на замках пластинок, приклеєних до зубів. Вони закріплюють дугу в пазах брекетів.

Типи металевих брекетів

Моделі брекетів розрізняються за типом установки в ротову порожнину:

 • Вестибулярні – закріплюються на передній стороні зубів.
 • Лінгвальні – фіксуються на внутрішній стороні зубів.

Перші варіанти вважаються класичними, вони не порушують дикцію. Їх установка не займає багато часу. Також для виготовлення таких брекетів крім металу застосовуються кераміка, пластик, сапфір. Допускаються навіть кольорові варіанти вирівнюють систем, які ставлять зазвичай дітям. Головний недолік вестибулярних брекетів - це естетична складова і скрутний догляд за зубами.

Лінгвальні системи дорожчі, в порівнянні з вестибулярними через складність установки. Для закріплення їх на внутрішній поверхні зубного ряду потрібно більше часу і навичок ортодонта. Такі системи абсолютно не помітні в носінні. Їх вибирають люди, яким важлива естетична складова під час спілкування.

Моделі брекетів також розрізняються за способом фіксації вирівнює дуги:

 • Лігатурні – коригувальна дуга фіксується на пластинках за допомогою лігатур - спеціальних кілець. З їх допомогою відбувається надійне закріплення дуги, яка під тиском здатна виправити найважчі деформації. Такі варіанти встановлюються без можливості коригування.
 • Безлігатурні (саморегулюючі) – фіксаторами виступають засувки, які відкриваються і закриваються. Конструкція таких брекетів виглядає більш завершеною і об'ємною. Деякі моделі разом з вирівнюючою дією, надають мінімальне навантаження на зуби і суглоби, що забезпечує безболісність процесу виправлення деформації. У таких моделях при необхідності ортодонт може змінювати кут нахилу або тиск конструкції на зуби.

Що здатні вилікувати металеві брекети

Проста конструкція металевих брекетів дозволяє впоратися з такими дефектами ротової порожнини:

 • Верхній або нижній зубний ряд виступає один над одним, в результаті чого порушується середня лінія симетричності щелепи.
 • Наявність дистопірованних (зростаючих вище за інших) зубів.
 • Скупчене положення зубів, коли на одній ділянці зосереджено більше зубів, ніж потрібно. В такому випадку зуби заходять один на одного і деформуються.
 • Наявність великої щілини між зубами.
 • Виправлення овалу обличчя або зсуву симетричних ліній. Коли середня лінія між двома передніми зубами не лежить на одній осі з лінією носа.

Перший тиждень після установки системи, спостерігаються незвичні хворобливі відчуття, особливо під час прийому твердої їжі. Тому спочатку краще уникати прийому твердих продуктів, а віддати перевагу кашам, пюрованим стравам, м'якому м'ясу, фаршу, паштетам та ін.

Переваги металевих брекетів

Брекети з металу дуже популярні серед пацієнтів з неправильним прикусом. Головні переваги - це невисока ціна в порівнянні з керамічними системами і надійність конструкції. Вироби не окислюються, не змінюють свій колір під час вживання напоїв та їжі.

Такі системи - відмінне рішення для виправлення прикусу у маленьких пацієнтів. Конструкція надійно фіксує зуби і сприяє їх вирівнюванню. Також при бажанні можна використовувати різнокольорові пластикові замки для фіксації дуги, які стануть для дитини цікавим веселим експериментом, а не черговим страшним походом до стоматолога.

Якщо ви хочете, щоб система була менш помітною, то ортодонти клініки S.I.Y. Dental можуть встановити лінгвіальні брекети або підібрати білі засувки під колір ваших зубів. Також при бажанні можна використовувати комбінований варіант установки брекетів - металеву дугу з білими керамічними підставами.

Виправлення неправильного прикусу металевими брекетами в S.I.Y. Dental

При виправленні проблем з неправильним прикусом ортодонт стоматології S.I.Y. Dental враховує не тільки візуальну «нерівність зубів». Проводиться повне обстеження ротової порожнини: вивчення форми зубів, структури емалі, м'яких тканин, комплексної роботи щелепного м'язового апарату, враховується форма обличчя і його пропорції.

Для установки металевих брекетів, лікарю важливо зрозуміти, що зуби зможуть піддатися тиску встановленої конструкції без порушення їх цілісності. Перед установкою брекетів, на огляді пацієнтові проводять ортопантомограмму, де можна більш детально розглянути, як розміщується кожен зуб, в якому напрямку розташований корінь, і на підставі цих даних скласти схему лікування.

Конструкційне виконання системи, підбирається виходячи зі складності дефекту розташування зубів. Лікар-ортодонт пропонує кілька варіантів металевих брекетів. Спосіб закріплення і матеріал виготовлення фіксаторів, Ви можете вибрати самостійно. Строк носіння брекетів зазвичай становить від 1 до 3 років. Після установки системи, пацієнту проводиться детальна консультація з питань догляду за зубами, вживання певного типу їжі, заходів для усунення больових відчуттів в перший час після установки брекетів.

У цифровій стоматології S.I.Y. Dental ви зможете виправити абсолютно будь-які дефекти неправильного прикусу або вилікувати хворі зуби, незалежно від віку. Ми пропонуємо якісні металеві брекети від провідних американських виробників, завдяки яким, десятки наших клієнтів знайшли ідеальну сліпучу посмішку з рівними зубами.

Ціни на дані послуги
Консультація ортодонта
250 грн
Розрахунок на діагностичних моделях
450 грн
Розрахунок ТРГ
750 грн
Аналіз моделей, знімків, складання плану лікування
1 000 грн
Фіксація брекет-системи металевої на одну щелепу
9 000 грн
Фіксація брекет-системи металевої часткової (4 брекета на різці + 2 замка на моляри)
7 000 грн

+38 (097) 911 63 68
+38 (044) 537 18 75

Записатися
на прийом