Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Виправлення прикусу

Виправлення прикусу
 1. Типи неправильного прикусу
 2. Способи виправлення прикусу
 3. Брекети
 4. Механічні пристрої
 5. Хірургічний метод
 6. Лазерна терапія

Як багато людей посміхається широкою посмішкою, оголюючи зуби? Велика частина воліє злегка розтягувати куточки рота. Чи замислювалися Ви, з чим це пов'язано? Звичайно, деякі люди можуть відчувати себе сором'язливо, але переважна причина криється в неправильному прикусі. У наш час виправлення прикусу є досить актуальною необхідністю.

Це явище викликає не тільки естетичні незручності, але також тягне за собою проблеми з емоційним станом, проявом постійного карієсу, раннього випадіння зубів, дефектів мовлення, проблем з жуванням, диханням або шлунково-кишковим трактом.

Правильний прикус – це симетричне розташування верхнього і нижнього зубного ряду при змиканні щелеп. У кожної людини дефекти можуть бути індивідуальними, в основному пов'язаними з причинами неправильного росту зубів або з придбаною фізичною травмою.

Тепер поговоримо про типи неправильного прикусу, а також про можливості вирішення даної проблеми в клініці S.I.Y. Dental.

Типи неправильного прикусу

Неправильний прикус з'являється внаслідок генетичної схильності, а також в ході порушень внутрішньоутробного або післяпологового розвитку. Вроджені або набуті причини таких дефектів найчастіше виявляються ще в ранньому віці, але іноді аномалії починають проявлятися і в більш пізньому віці.

Розрізняють такі порушення правильного розташування зубних рядів:

 • Дистальний прикус – верхній зубний ряд значно висувається вперед, в порівнянні з нижнім. Як наслідок, спостерігається западання нижньої губи під верхню. Порушується дихання, можливі проблеми з жуванням і наявність дефектів мовлення.
 • Глибокий прикус – переважне вертикальне перекриття нижніх різців, різцями верхнього ряду. Дефект протікає з труднощами жування, спостерігається стирання зубів, пошкодження неба або ясен.
 • Мезиальний прикус – нижня щелепа виступає вперед щодо верхньої. Візуальні зміни форми обличчя проявляються у вигляді опущеної верхньої губи, вираженого увігнутого підборіддя. Серед неприємних наслідків - порушення жування, мови.
 • Відкритий прикус – коли верхні ясна здаються піднятими, в результаті чого передні верхні зуби разом з іклами не прилягають до нижнього ряду. Візуально утворюється помітна щілина між зубними рядами, через яку видно язик. Як наслідок, пацієнт не може повністю закрити рот, відчуває постійне пересихання губ, порушення дихання, жування і прояв дефектів мовлення.
 • Перехресний прикус – при закритій щелепі зубні ряди перехрещуються, утворюючи хаотичний і асиметричний наплив зубів, один на одного. Такий дефект супроводжується асиметрією обличчя, регулярним прикушення щік, порушуються функції жування і мова.

Також зустрічаються комбіновані випадки, коли у пацієнта присутні кілька порушень в симетричному розташуванні зубних рядів.

Способи виправлення прикусу

Кілька десятків років тому виправити неправильність змикання щелепи можна було тільки в ранньому віці. Зараз сучасна ортодонтія дозволяє використовувати фіксуючі пристрої, які здатні виправити проблему в будь-якому віці.

Виправлення прикусу здійснюється такими способами:

 • незнімні конструкції - брекети;
 • механічні пристрої – капи;
 • пластинки;
 • хірургічне втручання;
 • лазерна терапія.

Брекети

Брекети – це пристрій, що складається з дужок, які з'єднуються силовою дугою. Саме дуга створює тиск на зуби і сприяє їх вирівнюванню. Брекети можуть встановлюватися з внутрішньої сторони зубного ряду (лінгвальні) і з зовнішньої (вестибулярні).

Перший варіант виглядає більш естетично, але відрізняється труднощами догляду за зубами. Вирівнювання зубів за допомогою брекетів здійснюється від 6 місяців до 3 років і більше. Тривалість застосування визначається в індивідуальному порядку в залежності від наявних дефектів.

Вирівнююча дуга виготовляється з нітінолу, а скоби-пластини можуть бути виготовлені з різних матеріалів, які відрізняються за зовнішнім виглядом і за вартістю. Серед бюджетних варіантів виділяють металеві та пластикові. До більш дорогих естетичних варіантів відносять керамічні, сапфірові та золоті.

Механічні пристрої

Брекети встановлюються стаціонарно на тривалий термін, що в деяких життєвих ситуаціях призводить до сорому і незручності. Для тих, хто не хоче носити таку конструкцію постійно, пропонуються такі знімні варіанти:

 • Капи (елайнери) – цілісна полімерна конструкція, яку можна знімати при необхідності (під час прийому їжі, чищення зубів). Капи повністю прозорі і непомітні на зубах.
 • Трейнери – силіконові конструкції, які цілісно фіксують щелепу. Їх рекомендують носити в нічний час, і кілька годин вдень. Трейнери часто виступають додатковим засобом для вирівнювання прикусу. Наприклад, їх використовують на деякий час відразу після зняття брекетів, для запобігання зсуву зубів в неправильне початкове положення.

Хірургічний метод

Якщо носіння брекетів не допомогло вирішити головну проблему, тоді здійснюється хірургічне втручання. Операцію проводять за допомогою корекції щелепи та примусовим зміщенням всіх аномальних областей.

Також даний спосіб зазвичай використовується в результаті фізичної травми щелепи, коли необхідно термінове хірургічне втручання для порятунку життя людини. Операція призначається особам після 16 років, у яких відсутні онкологічні, серцеві, ВІЛ-захворювання.

Лазерна терапія

Даний спосіб лікування використовується як допоміжний, в ході носіння брекетів або після перенесеної операції. Лазерне випромінювання сприяє швидкому загоєнню і зрощенню тканин, що допомагає швидше закріпити досягнутий результат.

Ідеальна посмішка – це можливо!

Мрієте про красиву променисту посмішку, думаєте про те, як виправити прикус? з фахівцями стоматологічної клініки S.I.Y. Dental можна вирішити будь-яку проблему, пов'язану зі здоров'ям та красою зубів. Не потрібно думати, що носіння брекетів прирече вас стати непосміхаючоюся людиною на багато років. Ми підберемо оптимальну модель брекетів, з якою ви будете почувати себе впевнено.

Після ретельного огляду, проведення ортотомограмми і докладної консультації ми запропонуємо оптимальні варіанти лікування. Індивідуальний план лікування дозволить не думати про свою проблему. Ви будете продуктивно проживати свій день, не помічаючи, як підібраний пристрій буде наближати вас до ідеальної усміши.

Ціни на дані послуги
Консультація ортодонта
250 грн
Розрахунок на діагностичних моделях
450 грн
Розрахунок ТРГ
750 грн
Аналіз моделей, знімків, складання плану лікування
1 000 грн

Час мінятися в кращу сторону разом з S.I.Y. Dental!

Записатися
на прийом