Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Керамічні брекети

 1. Конструкція керамічних брекетів
 2. Види керамічних брекетів
 3. Показання та протипокази
 4. Металеві або керамічні брекети
 5. Встановлення керамічних брекетів в S.I.Y. Dental
 6. Зняття брекет системи

Керамічні брекети - шлях до гарної посмішки!

Один з головних показників впевненості - це красива посмішка. Крім порушень здорового стану зубів, у людини може бути неправильний прикус. Він виражається в зміщенні зубних рядів, напливі верхньої або нижньої щелепи один на одну та інших дефектах.

Таке явище тягне за собою не тільки візуальний дискомфорт, але також піддає зуби швидкому руйнування, появи карієсу, порушень функції жування і неправильного функціонування шлунку.

Щоб усунути неправильний прикус, встановлюють брекети. Залежно від застосовуваних матеріалів, розрізняють металеві та керамічні брекети. Поговоримо про останній варіант: розглянемо існуючі типи, конструкційну виконання і лікування за допомогою таких систем.

Конструкція керамічних брекетів

Кераміческіе брекети мають таке конструктивне рішення:

 • Основа – керамічні пластинки, які закріплюються ортодонтичним клеєм на чистій відшліфованій поверхні кожного зуба.
 • Крила – виступаюча частина над основами, всередині якої (в пазу) проходить дуга брекетів. Крила також виготовляються з кераміки.
 • Дуга – головний елемент конструкції. Через пази крил простягають металевий нержавіючий дріт, який скріплює систему, чинячи тиск на необхідну ділянку зміщення.
 • Лігатури – виступають у вигляді замків проти випадіння дуги. Закріплюються на крилах на рівні молярів і премолярів. Можуть виготовлятися з металу, гуми або пластмаси.

Виготовлення таких брекет-систем здійснюється за допомогою монокристалічної (сапфір) або полікристалічнї (оксид алюмінію) кераміки. Ефективність використання таких матеріалів однакова, відмінності лише в зовнішньому вигляді виробу. Монокристалічні - матові, а полікристалічні - прозорі.

Види керамічних брекетів

В залежності від варіанту закріплення дуги, виділяють наступні типи брекетів для корекції неправильного прикусу:

Лігатурні – класичний варіант керамічних скоб, де дуга закріплюється за допомогою застібки з пластику, металу або гуми. Така конструкція надійно утримує вирівнюючу дугу. Системи здатні впоратися з практично будь-якими порушеннями прикусу. При бажанні пацієнта, крім матеріалу також можна підібрати колір лігатур.

Безлігатурні – замість лігатур для закріплення дуги використовуються ковзаючі фіксатори. Вони виступають в ролі кліпс, які дозволяють регулювати натяг і закріплювати конструкцію. Установка цих систем займає менше часу, а в деяких випадках саме носіння брекетів також менше за тривалістю в порівнянні з лігатурними застібками. Єдиний недолік - це більший розмір кліпсів, в порівнянні з лігатурами.

Показання та протипокази

При діагностуванні у пацієнта неправильного прикусу, ортодонт в 95% випадків встановлює естетичні брекети. До загальних показань до установки керамічних брекетів відносять:

 • Всі форми неправильного прикусу (дистальний, мезіальний, перехресний та ін.);
 • Аномальний развиток окремих зубів;
 • Видозмінена форма обличчя із-за неправильного прикусу;
 • Порушення дикції, яка спровокована неправильним прикусом;

Крім зовнішніх відхилень у розташуванні зубних рядів, можуть існувати внутрішні проблеми стану самих зубів. Через це брекети на певному етапі можуть бути протипоказані в таких випадках:

 • Прояв флюорозу - плям, тріщин на зубах;
 • Хронічний каріес тяжкого ступеню.
 • Велика кількість пломб, коронок.
 • Наявність алергії на вживані матеріали.
 • Захворювання, пов'язані з соматикою.

Металеві або керамічні брекети

Брекет система з кераміки дорожче металевих скоб. За зовнішнім виглядом, кераміка менш кидається в очі при розмові або посмішці, за рахунок свого наближеного кольору до зубної емалі. Металеві системи здаються більш громіздкими. Незалежно від типу матеріалу, ефективність кожної з систем для коригування прикусу однакова.

Тому вибирати брекети потрібно з власних уподобань: розрахованого бюджету та естетичної складової. Якщо для вас важливо, щоб скоби були менш помітні, тоді краще віддати перевагу кераміці. З матовими або білими пластинками буде помітна лише вирівнююча дуга. Якщо бюджет обмежений або Ви не надто прискіпливі в питанні краси, тоді можна встановити метал.

Зазвичай, для дітей вибирають металеві пластинки. Для підлітків і дорослих - краще підійдуть керамічні брекети, так як в старшому віці не хочеться привертати зайву увагу до наявного дефекту. За бажанням клієнтів, фахівці S.I.Y. Dental можуть встановити комбінований варіант: для верхнього зубного ряду кераміку, а для нижнього - метал.

Встановлення керамічних брекетів в S.I.Y. Dental

Якщо у вас неправильний прикус, і ви хочете усунути даний дефект, тоді в клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental досвідчені ортодонти встановлять керамічні брекети. Після огляду і консультації необхідно провести підготовчу роботу порожнини рота: очистити зуби від каменів, пролікувати запалені ясна, встановити пломби при необхідності.

Перед установкою проводиться рентгенівський знімок черепа, зубів, виявляються вразливі місця і складається індивідуальний план лікування. Далі ортодонт встановлює прозорі брекети або матові, в залежності від обраного вами матеріалу.

Після всіх підготовчих робіт здійснюється установка брекетів. На кожен зуб приклеюються керамічні пластинки, до них прикріплюють крила і фіксують конструкцію дугами з лігатурами-застібками.

Зняття брекет системи

Після закінчення терміну носіння брекетів, коли вирівнювання зубів буде досягнуто, ортодонт знімає систему за допомогою спеціальних інструментів. Залишки клею знімаються філіровкою бором. Після зняття на перших порах необхідно обов'язково встановити знімні або незнімні ретейнери - пластикова капа або дуга з металу, закріплюються до внутрішньої сторони зубного ряду. Без таких пристосувань, зуби можуть повернутися в стан неправильного розташування.

У цифровій стоматології S.I.Y. Dental знають все про сучасну естетичну стоматологію та ортодонтію. Досвідчена команда професіоналів може усунути дефекти будь-якого неправильного прикусу. Застосування технологічної апаратури, першокласних систем для вирівнювання зубів додадуть вашій посмішці ідеальний завершений вигляд.

Ціни на дані послуги
Консультація ортодонта
250 грн
Розрахунок на діагностичних моделях
450 грн
Розрахунок ТРГ
750 грн
Аналіз моделей, знімків, складання плану лікування
1 000 грн
Фіксація брекет-системи керамічної на одну щелепу
11 000 грн
Фіксація брекет-системи комбінованої (керамічна на 6 зубів, металева на 4 зуба)
10 000 грн

+38 (097) 911 63 68
+38 (044) 537 18 75

Записатися
на прийом