Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Синус-ліфтинг

операція синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг - стоматологічна процедура, необхідна пацієнтам, у яких кістковий масив недостатній для установки імплантів від 10 мм. Проводиться на верхній щелепі, так як саме вона більше виливає. Нарощування кісткової тканини (аугментація) - складний процес, який повинен виконувати досвідчений фахівець. відповідальний підхід до синус-ліфтингу мінімізує ризик виникнення ускладнень. Наша клініка гарантує якість сервісу, що надається і відповідальне рішення проблеми.

Суть процедури

Втрата жувальної функції - явище поширене, але не катастрофічне. Сучасна стоматологія володіє технологіями, що дозволяють повернути втрачену функцію при часткової або повної адентії. До них відноситься як імплантація, так і синус-ліфтинг - супутня процедура. Можливе проведення як одночасно з установкою імплантів, так і окремо (напередодні). Синус-ліфтинг можна виконувати відкритим і закритим способом. Делікатніші технології - балонна і ультразвукова БІО синус-ліфтинг. Всі процедури проводяться під дією анестетиків, тому абсолютно безболісні для пацієнтів.

Відкритий метод

Метод складний і трудомісткий, але дозволяє збільшити кісткову тканину в середньому на 6-8 мм. Термін приживлення кістки - до 120 днів. Цього часу достатньо для того, щоб організм сприйняв нову кість. Після 4-х місяців можна приступати до імплантації верхніх бічних зубів, розташованих в безпосередній близькості з гайморовими пазухами.

Етапи процесу:

 • для формування отвору надрізається слизова;
 • порожнину, утворена в зоні пазушні дна, заповнюється кістковим матеріалом;
 • накладання швів в області проведення операції.

У ролі кістковопластичного матеріалу використовується біологічний матеріал пацієнта, взятий з вільних ділянок щелепи. Оптимальне рішення для пацієнтів, яким потрібний об'ємний кістковий матеріал, - синтетичний аналог, створений в лабораторних умовах.

Закритий метод

Відрізняється від попередньої методики одномоментним проведенням з імплантацією. Простіше переноситься пацієнтами. Характерна мінімальна травматичність. Закритий синус-ліфтинг доцільно застосовувати, якщо висота альвеолярного відростка на рівні 5-6 мм, необхідний обсяг нарощуваною кістки - не більше 4 мм. Метод актуальний при відсутності більш двох імплантів з локацією в зоні гайморових пазух.

Етапи проведення:

 • створюється ложе для імпланта з використанням спеціального свердла;
 • зміщення гайморової пазухи за допомогою остеотома;
 • утворену порожнину заповнюють кістковим матеріалом (гранульованим);
 • встановлюється імплантат (при одномоментної імплантації).

Допускається установка імплантатів через певний час після синус-ліфтингу.

Ускладнення

Ризики при синус-ліфтингу:

 • пошкоджується гайморова пазуха;
 • імплантат потрапляє у внутрішню частину пазухи;
 • не виключені набряклість і кровотечі;
 • розвиток інфекції в області рани;
 • імплантат відторгається.

Найчастіше, ускладнення інфекційного характеру виникають протягом перших 3-х діб після заходу. Якщо пацієнт виявляє небажані наслідки, потрібно звернутися за кваліфікованою стоматологічною допомогою.

Післяопераційна реабілітація

Ефективний відновлювальний період має на увазі дотримання лікарських рекомендацій. Стоматолог визначає індивідуальний перелік медикаментів. Вони вживаються за суворою схемою. Обов'язковий курс складається з антибіотиків, знеболювальних препаратів, антисептиків, мазей з загоючою дією.

Основні рекомендації з гігієни ротової порожнини:

 1. Ретельний догляд за зоною нарощування кісткової тканини із застосуванням антисептичного препарату. Періодичність - щодня, після кожного прийому їжі.
 2. Протягом першого тижня після оперування традиційну гігієну порожнини рота виконують тільки зі щіткою з м'якою щетиною. Виключена чистка рани.
 3. Наносити мазь з регенеруючою дією (якщо входить в список лікарських приписів).
 4. Незначну кровотечу зупиняють за допомогою злегка зволоженого чайного пакетика.

Поява підозрілих явищ - привід для звернення до стоматологічної клініки S.I.Y. Dental. Самостійні процедури - причина непередбачуваних ситуацій. Кваліфікована допомога лікарів S.I.Y. Dental допоможе уникнути серйозних ускладнень.

Записатися
на прийом