Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Знімне протезування

Знімне протезування
 1. Протезування
 2. Переваги знімного протезування
 3. Види знімних протезів
 4. Частково-знімні протези
 5. Умовно-знімні протези
 6. Знімне протезування в місті Київ

Красу і здоров'я зубів необхідно підтримувати протягом усього життя. На жаль, в силу вікових причин, людина часто втрачає зуби природним чином або внаслідок важкої форми пародонтиту. Також можлива втрата одного або декількох зубів через перенесену фізичну травму.

Щоб надати своїй усмішці первозданний вигляд, застосовують протези. Установка коронок або повноцінне нарощування зубів - це дорога процедура, тому альтернативним варіантом є знімні протези.

Завдяки використанню сучасних матеріалів, дані конструкції прості в установці та носінні. Вони безпечні, а за експлуатаційними властивостями і зовнішнім виглядом дуже схожі на свої зуби.

Переваги знімного протезування

 • Використовуються полімерні матеріали, які абсолютно нешкідливі та безпечні.
 • Вага конструкції невеликого розміру через повну або часткову відсутність металевих елементів.
 • Різноманітність протезів дозволяють підібрати виріб, який ідеально підходить для будь-якого випадку відсутності зубів.
 • Ціна знімних конструкцій набагато нижче, ніж установка металокерамічних коронок, титанових імплантатів та інших стаціонарних систем.

Види знімних протезів

Всі знімні протези діляться на 3 категорії:

 • Частково-знімні протези – штучні зуби спираються на найближчі здорові зуби і фіксуються за допомогою кламерів або замків. Підходить для випадків, коли відсутні кілька зубів підряд. Розрізняють пластинкові, бюгельні протези.
 • Умовно-знімні протези – закріплюються за допомогою гвинтів або стоматологічних цементних розчинів. Установка і зняття таких протезів здійснюється тільки стоматологом. Такий спосіб часто застосовується при відсутності одного зуба або для тимчасового його заміщення.
 • Повно-знімні – цілісна конструкція, що представляє собою силіконові, нейлонові зубні протези, які повністю покривають щелепу і закріплюються за допомогою клею або методом присмоктування до неба.

Частково-знімні протези

До частково-знімних конструкцій відносять бюгельні та пластмасові протези. Бюгельний протез - це штучні зуби з кераміки, металу або пластику. Елементи зубів поміщаються в базисну основу з акрилової пластмаси гарячої полімеризації. Сама конструкція закріплюється на металевому каркасі. За способом закріплення на зубах і виготовлення каркасів, розрізняють такі види бюгельних протезів:

 • З кламерами – протези спираються на свої зуби або коронки за допомогою гачків з металу (кламерів). Гачки помітні на зубах через різні матеріали.
 • З атачментами – конструкція фіксується за допомогою мікрозамків, які чіпляються за опорний зуб і протез по внутрішній поверхні щелепи. Замки у вигляді металевої пластини не так помітні, як гачки.
 • З телескопічними коронками – штучний зуб закріплюється на коронці - опорній металевій основі.

Пластмасові бюгельні протези мають такий же вигляд, як і металеві. Головна відмінність - опорна дуга (бюгель) виготовляється з пластика, також застосовують сплав синтетичних смол - ацетал. Такі конструкції вважаються менш ефективними за рахунок нерівномірного розподілу навантаження між яснами та зубами які залишились.

Умовно-знімні протезы

Умовно-знімне протезування використовується в разі повної відсутності зубного ряду або сегментів зубів, коли зачепити конструкцію бюгельного протеза неможливо. До даної групи протезних виробів відносять пластинчасті протези. Вони виготовляються у вигляді повного зубного ряду або сегмента для відновлення частини зубів.

Головна відмінність - це спосіб установки. Протези можуть встановлюватися на імпланти, що з'єднуються металевою балкою, прямо в ясна або за допомогою кулястих кріплень. В якості опорних гвинтів використовуються «титанові коріння».

Конструкція протезів складається з декількох штучних коронок, які закріплюються в акрилову основу, що імітує справжні ясна. До акрилової основи кріпляться металеві базиси. Установку і зняття таких протезів здійснює виключно стоматолог. Для ретельної обробки ротової порожнини, необхідно відвідувати стоматолога для зняття системи хоча б раз на півроку.

Повні знімні протези використовують зазвичай при повній відсутності зубного ряду. Дані конструкції надягають прямо на ясна і просто присмоктуються до неба, дуже зручно сідають і не створюють відчуття дискомфорту. Завдяки напівпрозорості матеріалу, виріб ідеально повторює колір ясен.

Знімне протезування в місті Київ

В стоматологічній клініці S.I.Y. Dental пропонуються послуги по установці знімних протезів. Якщо Ви хочете, щоб Ваша посмішка стала ідеальною, а також повернути собі можливість здійснення повноцінних жувальних функцій, тоді зубні протези знімного типу стануть ідеальним варіантом.

Перед процедурою установки протезів, досвідченими стоматологами здійснюються такі підготовчі етапи:

 • Проводиться огляд пацієнта для виявлення проблемної області, де необхідно установка штучної конструкції.
 • Визначається тип протеза з урахуванням клінічних даних і рекомендацій стоматолога: бюгельний, акриловий, нейлоновий, пластиковий та ін.
 • Зняття відбитка для виготовлення конструкції протеза.
 • Попередня примірка для наглядного коригування.
 • Установка протеза пацієнту.

Ми пропонуємо оптимальні ціни на послуги з знімного протезування. Ви можете проконсультуватися з будь-якого типу протезів. Стоматолог розповість Вам всі переваги і недоліки кожної системи, в залежності від існуючої проблеми.

Установка знімних конструкцій для заміни зубів може стати оригінальним подарунком для близьких Вам людей похилого віку. Стати володарем красивої посмішки за невисоку вартість, можливо разом з стоматологічною клінікою S.I.Y. Dental.

Записатися
на прийом