Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Оксид-цирконієві коронки

Оксид-цирконієві коронки
 1. Протезування оксидом-цирконію
 2. Переваги та недоліки
 3. Протипокази до установки
 4. Встановлення коронок в S.I.Y. Dental

Протезування оксидом-цирконію

Використання незнімного протезування, дозволяє вирішити проблему повної або часткової відсутності зубів. Стоматологія, як і будь-яка інша галузь, прагне до досконалості. Тому для тих, хто хоче мати бездоганну посмішку, на зміну звичним металевим або металокерамічним протезам, можна вибрати оксид-цирконієві коронки.

Цирконій вважається міцним природним елементом, який за своїми естетичними та експлуатаційними характеристиками нічим не поступається справжнім зубам. Напівпрозорість матеріалу ідеально збігається за кольором та фактурністю з природною зубною емаллю.

Якщо металокерамічні коронки складаються з металевої основи з естетичним керамічним шаром, то після встановлення таких конструкцій, як правило, видніється металевий прошарок каркасу між яснами та керамічною коронкою. Оксид-цирконієві коронки являють собою цілісну конструкцію з діоксиду цирконію з каркасом з такого ж матеріалу, що дозволяє отримати повноцінну ідентичну схожість з натуральними зубами.

Переваги і недоліки використання оксид-цирконієвих коронок:

 • Міцність цирконію в 2 рази вища, ніж у сталевих металевих конструкцій. Оксид-цирконієві коронки стійкі до утворення тріщин або відколів.
 • Безпека й нешкідливість матеріалу. Тіло людини сприймає цирконій, як рідний матеріал, він не викликає відторгнення або будь-яких алергічних реакцій.
 • Завдяки напівпрозорості цирконію вдається домогтися 100% схожості протезів зі справжніми зубами.
 • Для встановлення конструкції, необхідна мінімальна інвазивна підготовка.
 • Завдяки високій міцності цирконію на розрив - 1000 мПа, цирконій ідеально підходить для виготовлення мостів на задні зуби.
 • Тривалий термін служби цирконієвих конструкцій - понад 15 років.

Якщо розглядати умови експлуатації та характеристики оксид-цирконієвих коронок з боку матеріалу, то недоліків в даному випадку немає. Головний недолік, пов'язаний з ціною на протези з цирконію. Через складність та педантичність у виготовленні таких коронок, де застосовується комп'ютерне моделювання CAD / CAM, ціна на виріб вище, ніж на металокераміку . Система автоматизованого проектування створює модель майбутньої коронки або протеза, після чого здійснюється фрезерування цирконієвого блоку, згідно дизайну коронки.

Показання та протипоказання до встановлення оксид-цирконієвих коронок:

 • Непереносимість до інших матеріалів протезування: металів, оксидів алюмінію та ін.
 • Часткова або повна відсутність зубів.
 • Недосконала форма рідних зубів.
 • Наявність травми, відколів та інших деформацій зуба.
 • Естетична непривабливість зубної емалі або зміни кольору ясен біля старих коронок.

Встановлення оксид-цирконієвих коронок може бути протипоказане при схильності до бруксизму (скреготу зубами уві сні), під час вагітності або в разі глибоких порушень прикусу.

Щоб наблизити колір коронок до натурального, використовується шкала Віта, по якій підбирається ідеальний відтінок, ідентичний кольору конкретної зубної емалі. Догляд за зубами з оксид-цирконієвими коронками не відрізняється від звичайного: регулярне чищення зубів із зубною пастою, ополіскування, застосування зубної нитки і профілактичне відвідування стоматолога 2 рази на рік.

Встановлення оксид-цирконієвих коронок в S.I.Y. Dental

Якщо Ви хочете скористатися послугами протезування, то в клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental Ви можете встановити коронки з затребуваного сучасного матеріалу - оксиду цирконію.

Перед встановленням, потрібно здійснити обов'язкові підготовчі заходи профілактики та лікування зубів. Установка оксид-цирконієвих коронок об'єднує в собі кілька етапів:

 • Огляд стоматологом ротової порожнини для виявлення та лікування карієсу, запалених ясен і проведення чистки каменів.
 • Підбір та обговорення з пацієнтом необхідної системи протезування у вигляді поодиноких коронок або мостовидних конструкцій.
 • Сканування ротової порожнини для побудови моделі коронок або зняття зліпка.
 • Обточування зубів для майбутньої установки коронок.
 • Установка тимчасових коронок до готовності цирконієвих.
 • Створення макета в лабораторії за допомогою комп'ютерного 3D- моделювання CAD / CAM та виготовлення коронки.
 • Установка оксид-цирконієвої коронки пацієнту.

Залежно від стану зубів, можна встановити коронку не тільки на живий зуб, але і в разі його повної відсутності. Тоді для фіксації використовуються імпланти, які закріплюються в яснах (кістках щелепи) пацієнта.

Ми пропонуємо доступні ціни на послуги естетичної стоматології. Щоб не переплачувати за використання дорогого матеріалу, можна використовувати комбінований метод протезування. Ви можете встановити коронки з цирконію на передні зуби, які видно при усмішці. Для інших молярних жувальних зубів можна використовувати металокераміку. Сучасне комп'ютерне моделювання дозволяє створити ідеально підходящу коронку за розміром для Вашої бездоганної посмішки.

Записатися
на прийом