Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки
 1. Матеріали які застосовують для виготовлення коронок
 2. Переваги металокерамічних коронок
 3. Недоліки металокерамічних коронок
 4. Встановлення металокерамічних коронок в S.I.Y. Dental

Металокерамічні коронки - шлях до природної здорової посмішки

Втрата зубів призводить не тільки до естетичних недоліків, але також позбавляє людину можливості повноцінного пережовування їжі, провокує неприємний запах з рота, сприяє прояву захворювань ротової порожнини. Щоб відновити втрачену структуру зубів вдаються до протезування. Один з найпопулярніших видів протезів - це металокерамічні коронки.

Вони являють собою металеву основу, форма якого повторює підточений зуб. Зверху основи напилюється керамічний естетичний шар, який завершує зуб, повторюючи ідентичну його кінцеву форму. З огляду на повноцінну зовнішню схожість з натуральним зубом, даний тип протезів значно перевершує по популярності металеві коронки.

В клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental пропонується установка коронок з металокераміки. Погляньмо на цей спосіб протезування докладніше.

Матеріали які застосовують для виготовлення коронок

Металокерамічні коронки

При створенні металевого каркаса застосовуються титанові, нікелеві, платинові і золоті сплави. Можуть зустрічатися комбіновані кобальт-хромові або кобальт-нікелеві сплави. Ціни на використання благородних металів вище, ніж на звичайні метали.

В якості напилюємих матеріалів застосовують оксиди алюмінію або цирконію. Металокерамічні коронки виготовляються на основі зліпків зубів індивідуально для кожного пацієнта, тому їх форма повинна бути ідеальною, щоб протез підійшов за розміром і не вибивався із загального зубного ряду.

Переваги металокерамічних коронок

 • Використовувані матеріали гіпоалергенні, не викликають відторгнення тканини і не пошкоджують структуру ясен.
 • Міцність конструкції дозволяє носити коронки від 10 до 15 років.
 • Відмінне візуальне відтворення кольору і фактури натуральних зубів.
 • Керамічна емаль не тьмяніє, не змінює кольору барвниками від їжі та напоїв.
 • Класичні коронки з металокераміки - це одне з недорогих вкладень для отримання ідеальних зубів, в порівнянні з вінірами.

Недоліки металокерамічніх коронок

До недоліків металокераміки відносять необхідність проведення значного шліфування поверхні опорних зубів (1-2 мм), а також проведення депульпування і опломбування каналів коренів.

Другий недолік пов'язаний з візуальною складовою, коли металева основа проглядається між яснами і керамічним напиленням. Цю проблему можна вирішити, якщо в якості каркаса використовувати цирконієвий сплав. Він такий же надійний і безпечний, як і інші метали. Відтінок керамічної конструкції підбирається за візуальною шкалою Віта. Можна підібрати колір від червонувато-коричневого до всіх відтінків сірого або жовтого.

Показания к установке металлокерамических коронок

Металлокерамика устанавливается в случае невозможности пломбирования зуба, а также, если пришлось потерять один или несколько зубов. Данный метод протезирования также применяется в случае противопоказаний к установке виниров, вкладок или в случае врожденных дефектов жевательных элементов.

До протипоказань для установки металокерамічних коронок відносять:

 • Можливість проявів алергічних реакцій ясен на метал або непереносимість керамічного матеріалу.
 • При важкій формі пародонтиту або пародонтозу, коли зуби необхідно грунтовно пролікувати.
 • Якщо є серйозні дефекти прикусу, які необхідно усунути перед установкою протезів.
 • При схильності до сильного скреготу зубами.
 • У разі аномальної стертості зубів.

Встановлення металокерамічних коронок в S.I.Y. Dental

Металлокерамические коронки

Якщо Ви всерйоз задумалися про реставрацію пошкоджених або втрачених зубів, то в клініці цифрової стоматології S.I.Y. Dental Ви можете встановити металокерамічні коронки. Підготовчі заходи та установка протезів виражається в наступних етапах:

 • Стоматолог оглядає ротову порожнину на виявлення дефектів або хворих зубів.
 • При необхідності проводиться чистка, лікування карієсу або запалення ясен.
 • Робиться рентгенівський знімок, за яким оцінюється стан кореня зуба. Пломбовані канали при необхідності повторно лікують.
 • Далі знімається шар емалі і віддаляється нерв. Процес депульпування зуба відбувається в 90% випадків, іноді для багатокореневих жувальних зубів дана процедура може не застосовуватися.
 • Залежно від стану коронкової зубної частини, може знадобитися установка штифта для її зміцнення.
 • Після обточення зубів, знімаються зліпки, по яким в лабораторних умовах виготовляються протезні конструкції з металокераміки. Пацієнту встановлюють тимчасові пластичні коронки для підтримки естетики і захисту підготовлених зубів до закріплення майбутніх протезів.
 • Після того, як коронка з металокераміки готова, стоматолог приміряє її в ротову порожнину пацієнта і встановлює на спеціальний закріплюючий цемент.

З огляду на те, що при установці металокерамічних коронок просвічується частина металевого підстави, то даний тип протезів рекомендується для реставрації жувальних премолярів і молярів. Якщо необхідно відновити природний вигляд для передніх зубів, то фахівці клініки можуть виготовити модель керамічних коронок з основою з оксиду цирконію. Ми підберемо для Вас ідеальний відтінок поверхні майбутнього зуба, схожий з кольором Вашої натуральної емалі.

Завдяки досвіду роботи стоматологів клініки S.I.Y. Dental, було встановлено сотні протезів. Металокерамічна коронка виготовляється індивідуально з урахуванням всіх анатомічних особливостей зубної порожнини пацієнта. Бездоганна робота з виготовлення та закріплення готового протеза забезпечує носіння виробу понад 10 років.

Тому вибираючи даний метод протезування, Ви можете на довгий час забути про проблему відсутності або травмування зуба. Ми пропонуємо доступні ціни, завдяки яким Ви робите вигідне капіталовкладення для отримання ідеальної здорової усмішки.

+38 (097) 911 63 68
+38 (044) 537 18 75

Записатися
на прийом