Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Електрофорез

Електрофорез
 1. Загальні поняття
 2. Переваги електрофорезу
 3. Застосування електрофорезу
 4. Проведення електрофорезу

При лікуванні запалень досить часто виникає потреба в фізіотерапії. Одним з найбільш ефективних методів впливу на організм пацієнта є використання електричного струму в якості стимулятора живих тканин. Поєднуючи його з введенням лікарських препаратів вдається досягти позитивного терапевтичного ефекту. Даний метод отримав назву електрофорезу і успішно застосовується в стоматології для лікування ряду захворювань.

Переваги електрофорез принцип впливу на організм

Цей фізіотерапевтичний метод лікування набув широкого поширення в лікарській практиці завдяки ряду причин:

 • Електрофорез здатний знімати набряки, підвищувати регенерацію тканин.
 • Спрямований вплив електричного струму і лікарських речовин дозволяє знизити інтенсивність протікання запальних реакцій.
 • Завдяки цьому методу можна знизити біль, розслабити м'язи.
 • Стимуляція м'яких тканин сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові і лімфи, підвищує інтенсивність вироблення гормонів.
 • Електрофорез підвищує активність захисних механізмів організму.

Принципова відмінність електрофорезу від інших методів фізіотерапії полягає в стимуляції тканин електричним струмом. Завдяки цьому лікарські препарати можуть надходити в організм через вільний простір між клітинами, через залози - потові і сальні. Такий ефект досягається через іонізації речовин, тому обсяг ліків використовується порівняно малий.

Препарати затримуються в шкірі і жировому прошарку, звідки повільно всмоктуються організмом і потрапляють в кров. Через це ефект після відвідування електрофорезу проявляється тільки через добу. Тому сеанси процедур призначаються через день для досягнення максимального ефекту.

Накладання ліків на осередок запалення дозволяє максимально охопити місце патології. Препарати концентровано доносяться до потрібної точки, при цьому не надаючи шкідливого впливу на шлунково-кишковий тракт.

У стоматології електрофорез застосовують в цілому ряді випадків:

 • Стоматит;
 • Альвеоліт;
 • Пульпіт;
 • Гінгивіт;
 • Гранулема;
 • Кісти;
 • Артроз та артрит суглобів щелепи;
 • Реабілітація після травм;
 • Рубцювання;
 • Невралгія.

Протипоказаннями для електрофорезу є хвороби серцево-судинної системи, туберкульоз, астма, злоякісні пухлини, епілепсія, склероз та інші важкі захворювання. Направлення на процедуру може дати лікар виходячи з наявних передумов.

Як проводиться процедура електрофорезу в клініці

У стоматології для проведення електрофорезу використовуються спеціальні електроди, які прикладають до місця запалення. До вогнища патології накладають змочений в лікарському розчині тампон. Також його можуть закладати в канал зуба. Після цього електроди приєднуються до м'яких тканин, і замикають електричний ланцюг. Препарати проходять іонізацію і починають рух через тканини, максимально охоплюючи ділянку запалення. Це дозволяє отримати максимальний позитивний ефект від застосування ліків.

Тривалість сеансу може становити відрізки часу від 10 хвилин до півгодини. Лікуючий лікар може призначити курс з 10 сеансів, або 20, залежно від ступеня складності випадку.

Клініка цифрової стоматології S.I.Y Dental в Києві - передовий центр лікування захворювань порожнини рота. Пропонуємо вам відвідати наших фахівців і пройти якісне комплексне лікування будь-яких патологій і травм. Завдяки застосуванню кращих сучасних технологій і обладнання, а також висококваліфікованим лікарям нашого центру ви зможете успішно пройти індивідуальний курс лікування. Звертаючись до нас, ви оціните передові методи діагностики та терапії, точність в постановці діагнозу і використання якісних матеріалів нашими фахівцями.

Записатися
на прийом