Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Видалення молочних зубів

Видалення молочних зубів
 1. Показання
 2. Ризики
 3. Протипоказання
 4. Дитяча анестезія
 5. Підготовка дитини
 6. Післяпроцедурні рекомендації

Сучасна стоматологія вкрай негативно ставиться до видалення молочних зубів, рекомендуючи батькам своєчасно звертатися в клініку для лікування, і тільки в безвихідних ситуаціях вдаватися до цієї крайності. Кожна ситуація розглядається індивідуально. Тільки після зіставлення всіх обставин, стоматолог S.I.Y. Dental приймає рішення про видалення.

Показання

У нормі молочні зуби випадають самостійно, звільняючи простір для зростання постійних. Процес починається в 5 років, але в деяких випадках видаленню підлягають зуби у дітей до року.

Розглянемо ситуації, що вимагають видалення молочних зубів:

 • Запальні процеси на яснах.
 • Рекомендації ортодонта.
 • Періодонтит, який спричинив рухливість зуба.
 • Широка каріозна поразка (руйнування, які не підлягають відновленню).
 • Наявність відколів, перелом кореня (результати травм).
 • Розхитаний зуб, що травмує навколишні тканини.
 • Активізувалося зростання постійного зуба раніше ніж випав молочний. Наслідки несвоєчасного видалення перших зубів - викривлені постійні. Буде потрібно втручання ортодонта.
 • Наявність зайвої зуба.
 • Молочні різці з'явилися у дитини завчасно, що заважає грудному вигодовуванню.
 • Коренева кіста.

Якщо батьки уважно ставляться до здоров'я дитини, стежать за гігієною ротової порожнини і своєчасно відвідують стоматолога, то молочні зуби вдається зберегти до того моменту, поки вони самі не починають випадати.

Ризики, пов'язані з раннім видаленням

У дитини, яка втратила зуб раніше ніж за 1,5 року до природної зміни, виникає ризик атрофії альвеолярного краю, неправильного розвитку щелеп, корінних зубів. Знижується жувальна активність. Якщо при видаленні травмована зона зростання, порушується нормальний розвиток постійного зуба.

Протипоказання

При наявності показань, стоматолог не завжди приймає рішення про видалення зуба. Це пов'язано з тим, що у дитини виявлені протипоказання до процедури.

Коли протипоказано видаляти молочний зуб:

 • Кардіологічні захворювання - тахікардія, міокардит, стенокардія та інше.
 • Інфікована ротова порожнина - стоматит, гінгівіт, кандидоз.
 • Хвороби центральної нервової системи, в т.ч., загострена форма психічних розладів.
 • Інфекційні захворювання - скарлатина, коклюш, грип, ГРВІ.
 • Пневмонія.

Процедура виконується по закінченню курсу лікування від інфекційних та вірусних захворювань. У важких випадках, видалення виконується в стаціонарних умовах (дитина певний час знаходиться під лікарським наглядом).

Дитяча анестезія

Дитяча стоматологія практикує анестезію трьох видів - аплікаційну , інфільтраційну , загальний наркоз . При виборі анестетика стоматолог S.I.Y. Dental керується загальним станом дитини, наявними протипоказаннями для застосування конкретного препарату, проблемою, яку необхідно вирішити. Всі анестетики добре переносяться дітьми, якщо у дитини немає індивідуальних протипоказань.

Аплікаційна анестезія доцільна при видаленні молочного зуба, у якого розсмоктався корінь. Знеболюючий гель наноситься на ясна. Процедура видалення не викликає у маленького пацієнта ні дискомфорту, ні болі.

Інфільтраційна анестезія - найбільш популярний метод знеболення. В ясна, попередньо оброблені гелем-анестетиком, шприцом з тонкою голкою вводиться препарат. Завдяки попередній обробці, дитина навіть не відчуває укол.

Загальний наркоз використовується рідко, але іноді це єдиний варіант, який можна застосовувати до конкретного пацієнта. Показання для загального наркозу - гнійні інфекції в гострій формі, психічні розлади, індивідуальна непереносимість препаратів для аплікаційної, інфільтраційної анестезії.

Підготовка дитини

Перший візит до стоматолога може викликати у дитини страх, який переростає в істерику. Батькам потрібно уважно поставитися до заходу, ні в якому разі не лякати дитини дантистом. Вкрай важливо, щоб в момент видалення зуба дитина відчувала вашу підтримку. Їй легше звикнути до обстановки стоматологічного кабінету, якщо раз на півроку вона буде приходити на профілактичний огляд. Ваше хвилювання передається дитині, тому не переживайте, чекаючи виклику доктора.

Процедура видалення молочних зубів

Відрізняється від дорослої процедури у декількох аспектах. Фахівці S.I.Y. Dental видаляють зуби у дітей меншими за розміром щипцями, що дозволяє уникнути травмування ясен. Вони вільно фіксуються, щоб крихкий дитячий зуб НЕ розколовся при видаленні.

Стоматологи клініки виконують процедуру акуратно, пам'ятаючи, що під молочним зубом знаходиться зона зростання постійного. Наслідки порушення зачатка постійного зуба - його атиповий ріст.

Щоб діти із задоволенням йшли на прийом, S.I.Y. Dental кожному малюку дарує невеличкий сувенір - брелок у формі зубика. Його можна носити на шиї, попередньо поклавши всередину видалений зуб.

Післяпроцедурні рекомендації

Як правило, видалення молочного зуба не викликає негативних змін в стані дитини. Але можуть бути виключення, тому батьки протягом декількох днів повинні стежити за температурою тіла і загальним станом здоров'я малюка.

У перші дні після оперативного втручання з дитячого раціону виключаються солодкі ласощі, газована вода, занадто гарячі страви. Обмежте дитину в активних іграх, сонячних і гарячих ваннах. Якщо лунка кровоточить, негайно звертайтеся до стоматолога клініки. Згусток крові на місці молочного зуба - не привід для хвилювань. Це нормальне явище. Прибирати його не потрібно - він захищає рану від інфікування. Полоскати ротову порожнину антисептиками в перші 2 дні після видалення вкрай небажано. В ході процедури згусток змиється.

Фахівці S.I.Y. Dental філігранно видаляють молочні зуби дітям будь-якого віку. Вони уважно ставляться до проблем дітей, піддають видалення тільки ті зуби, які не підлягають лікуванню. Телефонуйте, ми оперативно, безболісно позбавимо вашого малюка від зуба - джерела болю і дискомфорту!

Записатися
на прийом