Спеціалізація клініки - імплантація та протезування
Пн-Сб – 09:00-20:00
Київ, проспект Лобановського, 4В

Пластика вуздечки

Пластика вуздечки

Пластика вуздечки - хірургічне втручання, що сприяє усуненню дефектів тканини, розташованої між верхньою (нижньою) губою і яснами. Незважаючи на гадану простоту, операція вимагає серйозного підходу, так як будь-яке хірургічне втручання в організм може спричинити ускладнення і позаштатні ситуації. Відмова від процедури при явних свідченнях призводить до небажаних наслідків, зокрема, неправильного розвитку зубного ряду у дітей, неможливості установки протезів у дорослих. Проводиться частіше в дитячому віці, але при певних обставинах пластику призначають дорослим пацієнтам.

Показання

Ідеальне розташування вуздечки - строго по центру над верхніми або під нижніми зубами, в 0,5-0,8 см від їх шийок. Неправильно розташована вуздечка є причиною дефектів мовлення, труднощів з прийомом їжі, пр. Показання до проведення пластики мають як стоматологічний, так і логопедичний характер.

Випадки, що визначають необхідність процедури:

Пластика вуздечки
 1. Неможливість виправлення прикусу. Перед установкою брекетів або пластин, які виправляють неправильне розташування зубів, фахівець аналізує правильність розміщення вуздечки. При наявних відхиленнях брекети не дадуть бажаного результату. Отже, спочатку виконується пластика вуздечки, а потім - установка ортодонтичних пристосувань.
 2. Діастема. Один із наслідків неправильної вуздечки - освіту малопривабливою щілини між зубами. Це не тільки негарно, але причина переднього зміщення різців, в результаті чого розвивається пародонтит.
 3. Схильність до розвитку захворювань пародонту або їх явні ознаки. Занадто коротка вуздечка піднімає ясна. Вона поступово зміщується, оголюючи шийки і корені зубів. Звільнений простір заповнюється залишками їжі - причини гнильних явищ в порожнині рота. В результаті таких процесів можна втратити передні зуби.
 4. Неможливість протезування. При короткій вуздечці не представляється можливим надійне закріплення протеза. Патологія порушує коректне рух губ, що призводить до систематичного вислизанню протезної конструкції.
 5. Дефекти мови. Як правило, у дітей з патологією виникають складнощі з вимовою голосних букв. Операція моментально вирішує цю проблему.
 6. Порушена функція смоктання. Спостерігається у немовлят. Унаслідок некоректно розташованої вуздечки дитина не може правильно харчуватися, починаються проблеми з набором ваги. Недостатньо ситий малюк кричить, в результаті чого виникає пупкова грижа, захворювання невропатологічного характеру.

Не існує регламентованого терміну проведення операції. Вона можлива в будь-якому віці, при наявності явно вираженої патології.

Протипоказання

У деяких випадках оперативне втручання не може проводитися. В майбутньому, пластика можлива після усунення перешкод до проведення або відмову від процедури, якщо немає способів їх виключення.

Пластика вуздечки не проводиться, якщо виявлено:

 • ускладнена форма карієсу;
 • патологічні явища в порожнині рота;
 • важкі захворювання нервової системи, в т.ч., психіатричні;
 • проблеми з кровоносною системою;
 • остеомієліт;
 • інфекції будь-якого походження в загостреній ступеня;
 • порушення обмінних процесів (схильність до колагенозів);
 • онкологія.

Неприпустима пластика у пацієнтів, які пройшли курс променевої терапії (шия і голова).

Пластика вуздечки

Методики

Патологія усувається декількома способами, відповідно до її типом. Сучасна стоматологія пропонує відкоригувати вуздечку за допомогою лазерної пластики, френулопластики, френектомії, декортикації.

Пластика лазером

Інноваційний спосіб без накладання швів. Застосування зводить до нуля появи післяопераційного рубця, інфекцій і болю. Особливо актуальний в дитячій стоматології. Пластика лазером займає мінімум часу.

Френектомія

Видалення вуздечки актуально для пацієнтів з дуже широким тяжем. Суть операції полягає у виконанні розрізу по краю слизової, видаленні частки тканин, що знаходяться біля коріння центральних зубів і межзубного сосочка. Широка вуздечка сприяє скупченню на зубах надмірного нальоту, який надає негативний вплив на їх стан.

Френулопластика

Традиційний спосіб корекції локалізації вуздечки, що виконується під місцевою анестезією інфільтраційної. Показаний при вузькій вуздечці з метою її розширення. Застосовуються спеціальні хірургічні інструменти. Існує 2 варіанти виконання процедури - Y-образний і по Лімбергу. Обидва використовуються для переміщення тяжа в правильну зону. Розріз виконується після введення анестетика. Накладаються шви кетгутом. Результат Френулопластика - вуздечка більшої довжини.

Декортикація

Методологія використовується при вростання вуздечки у вільний край ясен. Мета процедури - видалити тяжі сполучних волокон в місці зрощення. Відмова від операції призводить до поступового руйнування ясна.

Догляд після пластики

У післяопераційний період не виключена поява незначних хворобливих відчуттів. Після лазерного втручання хворобливість менш виражена. Щоб уникнути інфікування та ін. небажаних наслідків, після операції потрібно відмовитися на пару годин від вживання їжі.

Кілька наступних днів рекомендується вживання м'якої і злегка теплої їжі. Потрібно ретельно доглядати за порожниною рота, використовувати тільки м'яку щітку, застосовувати ополіскувачі.

Лікарі клініки S.I.Y. Dental призначають візит в один з післяопераційних днів. Ми уважно ставимося до проблем кожного пацієнта. Як досвідчені фахівці, гарантуємо професійне виконання всіх процедур без будь-яких лікарських помилок.

Записатися
на прийом